Akıllı Sistemler

Sony ve Ericsson’dan Hareket Halinde Diyabet Takibi İçin Giyilebilir Teknoloji

Sony ve Ericsson, diyabetlilerin hareket halindeyken glikoz seviyelerini izlemelerine yardımcı olan bir giyilebilir konsept geliştirmek için bir araya geldiler.

Üretilen Prototip kullanıcının kan şekeri düzeylerini, aktivitelerini, uyku ve kalp atış hızını izleyebiliyor. Ayrıca glikoz seviyeleri düşerse uyarılar verebiliyor. Altair‘den bir LTE-M / Cat-M1 yonga seti barındıran cihazla, bileklik bir akıllı telefona bağlanmadan iletişime devam edip takip edebiliyor.

Bununla birlikte, cihazın neye benzeyeceğini henüz bilmiyoruz. Yukarıdaki görüntüye benzer bir biçim faktörü sunarken, daha geleneksel bir izleyici gibi görünmesi daha muhtemel görünüyor.

Sony Mobile Direktörü Izumi Kawanishi, “Bileklik prototipi sağlık hizmetlerinde konseptin bir kanıtıdır. Yaşam kalitesini önemli ölçüde artırabilir. Altair‘in ALT1210 yonga setini benzersiz düşük güç tüketimi ve maliyet etkinliği sunduğundan seçtik. Ancak azaltılmış boyut bileklik form faktörüne entegrasyon için gereklidir.” Dedi.

Günlük akıllı saatler konusunda  uzmanlaşan Sony‘nin bu yeni cihazı daha önceki giyilebilir kullanımlarından çok farklı bir değişime işaret ediyor. Fitbit ve Apple gibi olsa da, şirket artık bilek tabanlı takip cihazları aracılığıyla şeker hastalığını araştırmaya ciddi şekilde kilitlenmiş gibi görünüyor.

Konsept, bu ayın sonlarında MWC 2018‘de Barselona’da piyasaya çıkacak. Bu nedenle, Sony ve Ericsson‘un ortaya koyacağı ürünü incelemek için beklemek gerekiyor.

Kaynak:
wareable
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close