VR/AR

BBC Earth’den Çok Farklı Bir VR Deneyimi

BBC‘nin Blue Planet II serisi, olağanüstü bir TV olayıydı. Muhteşem doğa serisi, İngiltere’de 2017 yılının en çok izlenen programıydı ve şu anda halen dünyadaki çarpıcı bir sayıda izleyici kitlelerine sahip.

Seri, kamera teknolojisinin ve çekim tekniklerinin en uç noktalarını vurgulamakla kalmadı. Aynı zamanda dünya okyanuslarının ve oradaki canlı yaban hayatı türlerine olan ilgiyi de arttırdı.

BBC Worldwide ve Google, izleyicilerin doğal dünyayı daha fazla hissetmelerini sağlamak için bir araya geldiler ve seriden esinlenerek VR deneyimi hazırladılar.

Daydream, BBC Earth: VR‘de Yaşam, kullanıcılara okyanusun çeşitli ekosistemlerinde yaşayan canlıları ve hayatta kalmalarına önemli ölçüde bağlı olan ilişkileri sunar. Kullanıcı daha önce hiçbir izleyici tarafından görülmemiş VR anlarını izleyebilir ve daha sonra da bu videolara katılabilir.

BBC Worldwide, Digital Entertainment & Games Başkanı, Bradley Crooks “BBC doğa içeriğini Daydream‘e getirmek için Google ile birlikte çalışmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz. VR, izleyicilerimize diğer ortamlar tarafından benzeri olmayan yeni bir dalma seviyesi sağlamamıza ve doğal dünyanın öyküsünü yeni ve keyif verici bir şekilde anlatmamıza olanak tanıyor.” dedi.

Dünya Harikalarını Keşfetmek

Deneyim, BAFTA ödüllü stüdyosuyla, BBC Earth ve yayıncının kendi VR ekibi ile birlikte önceden yüklenmiş olarak hazırlandı. Google Play‘den ücretsiz olarak da indirilebilecek.

Deneyim kapsamında, Kaliforniya Pasifik Kıyısı deniz su samanyolundan, derin okyanusun içine, mikroskopik planktondan dev kalkan ve balinalara kadar uzanan çeşitli hayvanların görülebileceği  bir yolculuğa çıkılıyor.

Daydream Apps‘in yapım sorumlusu Kellee Santiago, “Daydream‘teki BBC Earth deneyimi, dünyamızın harikalarını her zamankinden daha da geniş bir alanda kapsıyor ve erişilebilir kılıyor.”

“Bu, izleyicilerin ilgi alanlarına göre kendilerine rehberlik etmelerini sağlar. Deneyim, dünyamızın daha derin anlaşılması için bir platform sağlamak için Daydream‘in etkileşimli ve sürükleyici biçiminin benzersiz özelliklerini gerçekten sergiliyor. ” diye ekledi.

Kaynak:
virtualreality-news
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close