Ses ve Görüntü Sistemleri

Pioneer DJ’in Yeni Denetleyicisi Karmaşık Scratch Rutini Oluşturmayı Kolaylaştırıyor

Pioneer DJ, özgür yazılım Serato DJ Lite ile çalışmak üzere tasarlanmış en yeni DJ denetleyicisi DDJ-SB3‘yi tanıttı. Kontrolör, Serato DJ Lite ve Serato DJ Pro, Rekordbox ve Melodics ile birlikte çalışan DDJ-SB2‘nin bir uzantısıdır.

DDJ-SB3, herkesin bütçesine uygun  giriş seviyelerine sahip aynı zamanda  üst düzey Pioneer DJ ekipmanında bulunan işlevleri de kapsayan bir mikser içeren iki kanallı bir DJ denetleyicisidir. DDJ-S serisinin bazı öğelerini taklit eden bir düzen vardır.

Duraklatma ve ipucu düğmeleri, bağımsız otomatik döngü düğmeleri ve sekiz performans pedi bu düzenin detayları.

DDJ-SB3‘ün yeni özelliği, FX Fade adını taşıyor. Pioneer‘in “aynı türde çelişen müziklerinde bile” kesintisiz şarkı karıştırmaya yardımcı bir efekt uyguluyor.

Aynı zamanda ses düzeyini düşürüyor. Bu dört efektin ikisi ile seçim yapabileceğiniz sekiz FX Fade kombinasyonu var. Yüksek geçirgen filtre, düşük geçirgen filtre, döngü yürütme ve geri dönüş.

Pad Scratch

DDJ-SB3 üzerinde dikkat çekici yeni bir işlev daha var. Şirket DJ Jazzy Jeff ile birlikte çalışarak Pad Scratch adında bir uygulamaya imza attı. Tabla altındaki düğme bankasının üzerinde yer alan Pad Scratch, kullanıcılarına basit desenlerden daha karmaşık desenlere kadar gerçek sesle oluşan bir Scratch sunar.

Etkinleştirildiğinde, altındaki sekiz düğmeden her biri, çalmakta olan herhangi bir şarkıyla tempoda performans gösterecek belirli bir Scratch‘ı tetikler.

Jazzy Jeff, bu uygulamadaki hedefin kullanıcılara kendi Scratch‘larını nasıl çoğaltacaklarını açıklamak için bir yön göstermek  olduğunu belirtiyor. Elbette bazıları bunu kısayol olarak kullanacaklar ve kimse otomatik Scratch‘ları kullanmayacak.

Pioneer DJ DDJ-SB3 Mart ortasında 249 dolar maliyetle piyasaya çıkacak.

 

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (3 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close