Yazılım

Microsoft, 2019’da Windows 10 ‘S Modu’ İle Geri Dönecek

Microsoft, Windows 10 sürümleri için tahsis edilmiş bir işletim sistemini önümüzdeki yıl Windows 10 S olarak çıkarmayı planlıyor. Microsoft Başkan Yardımcısı Joe Belfiore bugün Twitter‘da,”Gelecek yıl 10S, ayrı bir versiyon olarak değil, mevcut sürümlerin ‘modu’ olacak” şeklinde açıkladı.

Yeni S Modu, Windows 10’un herhangi bir kopyasını kilitleyecek, böylece yalnızca Microsoft Mağazasından uygulamaları çalıştıracak ve özel Windows 10 S işletim sistemi yapımına özel çalışacaktır.

Microsoft, işletim sisteminde Windows 10 Ev, Kurumsal ve Pro sürümleri için yeni bir “S Modu” planlıyor.

Windows 10 Ev

Daha önce Microsoft‘un Windows 10 Ev kullanıcılarına S Modeli‘ni ücretsiz olarak devre dışı bırakmalarına izin vermeyi planladığı ileri sürülüyordu.

Ancak şu an S Modu etkinleştirilmiş olan Windows 10 Pro müşterileri, Windows 10‘un tam sürümüne erişmek için 49 dolar ödeyerek ulaşabilecekler.

Microsoft, Windows 10’a özel yeni bir S Modu yaklaşımı için, özellikle hangi aygıtların varsayılan olarak kilitli olarak gönderileceği konusunda dikkatli olması gerekecek.

Eğer seçim PC ortaklarına bırakılıyorsa, bu hareket tüketicilere iyi bir şekilde açıklanmadıkça önümüzdeki yıl S Modu ile birlikte gönderilen karışık bir cihaz miktarına ve potansiyel karışıklığa bakıyor olabiliriz.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,50 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close