Ses ve Görüntü Sistemleri

Samsung 4K Televizyonları Görünmez Olabiliyor

Televizyon pazarı, yeniden yükselişe geçiyor. OLED‘ler, quantum dot LCD‘ler, 4K ve HDR özellikleri geçtiğimiz birkaç yıl içinde bize sunulan yeni özelliklerden sadece birkaçı. Samsung, müşteri ilgisini çekmek için yeni bir fikir üretti: Görünmez televizyonlar.

Aslında söz konusu televizyonlar gerçekten görünmez değil. Ortam Modu adı verilen yeni bir özelliğe sahip.

Yeni görünmezlik özelliği  sadelik ve şıklığı simgeliyor. Televizyonu duvara asmadan önce, televizyonun asılacağı duvarın resmini çekiyorsunuz. Sonra bu görüntüyü televizyonun duvar kağıdı olarak ayarlıyorsunuz. Televizyon çerçevesinin kenarlarına dijital bir gölge de yerleştirilebiliyor.

Efekti, televizyonunuzun arkasında olmayan bir çerçeveye oturtmak için de  kullanabilirsiniz. Böylece, dijital sanatın, kesinlikle analog olan bir alçıpan parçası gibi görünen şeylere “asılması” seçeneği sunuluyor.

Eğer mevcut dekorasyon programınız TV‘deki çerçevelerle eşleşen çizgiler ve açılarla uyumluysa bu özelliği, televizyonu yakından seyretmeyenlere gerçekten görünmez olacak bir TV‘yi monte etmek için kullanabilirsiniz.

Diğer yeni özellikler arasında, gücü ve AV‘yi tek bir kabloda birleştiren hepsi bir arada “Görünmez Bağlantı” kablosu geliyor.

Kablonun hangi standardı kullandığı veya kablonun kullanıcı tarafından değiştirilip değiştirilemeyeceği açık değildir. Bu tür çözümler AV seçimlerinizi sınırlayabilir. Bu da televizyonu daha az esnek ve daha az kullanışlı hale getirir.

Görünmez Bağlantı kavramı, televizyon bağımlısı değilseniz ve neredeyse evinizde farkedilmeyecek olan bir televizyon istiyorsanız, harika bir çözümdür.

Ailedeki iki TV, Q8F ve Q9F, gerektiğinde yerel arka ışık kısmayı ve parlaklığı sağlar. Bu seçenek, OLED‘ler gibi seçeneklerle karşılaştırıldığında görüntü kalitesini iyileştirmek için son yıllarda LCD‘lere eklenmiştir. Organik LED‘lerle aynı olmasa da, LCD görüntü kalitesini iyileştirme eğilimindedir.

Yeni 2018 televizyonları, Samsung‘un kuantum nokta teknolojisine (dolayısıyla QLED monikere) sahipler. Ancak Bixby’yi “akıllıTV seçeneğiniz olarak kullanmak zorunda kalacaksınız.

Samsung belirli modellerde fiyat belirlemedi. Ancak hangi modellerde hangi özelliklerin sunulacağına dair bir dökümü mevcut. Bugün bahsettiğimiz özellikler, 49 ila 88 inç arasında değişen QLED modelleri ile sınırlı, ancak alt uç UHD modelleri bile, UHD ve 4K yeteneklerine sahipler.

QLED TV

2018 QLED TV dizisindeki modeller Q9F (65 – 88 inç), Q8F (55 – 75 inç), Q7C (55 – 65 inç), Q7F (55 – 75 inç) ve Q6F (49 – 82 arası inç). QLED TV‘lerde gelişmiş renk ve kontrast, HDR10 + uyumluluğu, Ortam Modu ve Bixby Voice, One Remote Control ve One Invisible Connection ile Smart TV geliştirmeleri birlikte sunuluyor.

Premium UHD

2018 Premium UHD TV dizisindeki modeller NU8500 ve NU8000‘i içeriyor. Premium UHD TV‘ler, dinamik kristal rengi, HDR10 + uyumluluğu, temiz kablo çözümleri, Bixby Voice, One Remote Control ile Smart TV geliştirmelerini içeriyor.

UHD

2018 UHD TV dizisindeki modeller NU7100 (4 ila 75 inç) ve NU7300 (55 ila 65 inç) içeriyor. Bu UHD TV‘lerde 4K UHD ve HDR desteği, temiz kablo çözümleri, ince tasarım ve Smart TV özellikleri bulunuyor.

Kaynak:
extremetech
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (3 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close