Yazılım

Mozilla Firefox 59 İle Çok Daha Hızlı

Mozilla, Firefox Quantum 59‘u piyasaya sürdü. Bu kullanıcılara ana sayfalarındaki içerik için daha hızlı yükleme süreleri ve önbelleğe alınmış sayfalar imkanı veriyor.

MacOS‘taki Firefox kullanıcıları, bazı sayfalarda metin ve görüntülerin dalgalı yüklenmesini azaltmak için ayrı bir GPU iş parçacığının kullanılmasından da faydalanacak. Bu, Ocak ayında Windows kullanıcıları için sunulan bir özellik.

Firefox 59 ayrıca geliştirilmiş gizlilik sunuyor. Normal olarak, bir bağlantıyı tıkladığınızda, o site (ve bunun üzerindeki reklam verenler) tam olarak hangi web sayfasından geldiğinizi görebilir, bu da bazen sizin hakkınızdaki hassas ayrıntıları gösterebilir. Firefox‘un Özel Tarama modu, bu bilgileri üçüncü taraflara sızdırılmasını önleyerek kesmektedir.

Web sitelerini, özellikle de haberleri ve sosyal medya sitelerini ziyaret ettiğinizde, bildirimleri kabul etmek isteyip istemediğinizi sorabiliyorsunuz.

Kolay ek açıklamalar

Firefox Screenshots aracı da bir destek aldı. Geçen yıl Kasım ayında Firefox Quantum lansmanı ile ekran görüntüleri tanıtıldı. Bu kullanıcılara seçili bir alanı veya bir web sayfasını kaydırmadan yakalamayı sağlıyor. Ekran görüntüleri cihazınıza indirilebilir veya çevrimiçi olarak saklanabilir ve otomatik olarak panoya kopyalanan bir URL aracılığıyla paylaşılabilir.

Firefox Quantum 59 ile, bunları paylaşmadan önce ayrı bir görüntü düzenleyicisine iç alana aktarma ihtiyacını ortadan kaldırarak kapma ve not eklenilebilirf. Testlerde yeni kalem ve vurgulayıcı araçlar biraz durgundu. Ancak ekran görüntüleri hala beta seviyesinde ve gelecek sürümlerde daha duyarlı olmaları bekleniyor.

Kaynak:
techradar
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,50 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close