Otomotiv

Yeni Hyundai Dune Buggy Deniz Aracına Dönüşebiliyor

Bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı‘nda bir sürü harika ve tuhaf araç görücüye çıktı. İçlerinde en ilginçlerinden biri Hyundai dune buggy.

Istituto Europeo di Design ile ortaklaşa tasarlanan Hyundai Kite, görünüşe göre kişisel bir deniz aracı olarak iki katına kadar büyüyebilen tamamen elektrikli dört tekerlekli bir makine. Bu, gerçek bir tasarım konsepti. Genel özellikleri, her bir tekerlekte, arazi üzerindeki dört tekerlekten çekiş gücüne güç veren bir elektrik motoru var. Bu araçla dışarı çıktığınızda Göl veya okyanus farketmeden üstesinden gelen bir su jeti türbinine sahip.

Aracın giriş ve çıkış hareketleri tam olarak ayrıntılı sunulmadı. Bu aracın üretimi henüz netleşmedi.  Ancak kişisel araçlar prim yaptığı sürece, bu aşama daha da ilerleyecek. Bir ATV‘nin açık hava hürriyetini sağlayan ve uçuş modunda giden bir araçtan başka ne istenebilir?

Yeni aracın, suyun içinde sürülebildiği gerçeği, kara yoluyla taşınan formunun estetiğini bozmuyor. Her zaman tekneye dönüşebilen ve ikiye katlanabilen otomobiller büyüleyici olmuştur. Bu araçta onlardan biri.

 

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,50 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close