Akıllı Sistemler

Zıplama Yeteneğinizi Arttırabilen Sırt Çantası

Günümüzde mühendislik çabaları ile üretilen cihazlar, toplumsal olarak kabul edilebilir harcamaların sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Unavity, Tokyo Üniversitesi’nden bir öğrenci, günümüz hızlı dünyasında bir insanın atlama yeteneğini artıran bir sırt çantası tasarladı.

Austin’in SXSW Festivali Expo salonunda sergilenen cihaz, normalde fiziksel olarak mümkün olandan daha fazla ve daha uzun bir süre boyunca insanın daha yükseğe zıplayabilmesi için gerekli aşağı doğru itmeyi sağlamak için dairesel bir rotor serisi kullanıyor.

Düşük Yer Çekimli Ortamlar

Ürünün arkasındaki ekip, cihazın bir insanın normalden iki ila üç kat daha yükseğe çıkmasını gerçekleştirdiğini söylüyor. Cihaz, düşük yer çekimli ortamları çoğaltmak için tasarlanmış görünüyor.

Lunavity içerik oluşturucuları, ürünü “dünyayı daha ilginç bir yer haline getirme” yolu olarak tanımlayarak ürünün fayda getirici özelliklerini önplana çıkarıyorlar. Ürünü kullanmanın simüle ettiği yollar, daha önce YouTube‘da yayınlanan bir videoda sergileniyordu.

Bir yaya geçidi üzerinden atlayan bir Lunavity kullanıcısını gösteren bir ay, bir basketbolu smaç atma ve uzun bir ağacın meyvesini gülünç bir tarzda ve kendi kendine ciddi anlatımla sulama.

Bu, her şeyin ne kadar mantıkdışı olduğunu tanımak gibi görünen Tokyo öğrencileri adına, bir farkındalık yaratma olduğunu düşündürüyor.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,50 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close