VR/AR

Yaratıcı AR Deneyimleri Oluşturmak İçin Yeni Magic Leap

Magic Leap’in Magic Leap One Creator Sürümü adı verilen ilk AR akıllı gözlük çifti bu yılın sonunda piyasaya sürülecek.

GDC 2018’in ilk gününde, şirket hem LuminSDK hem de geliştirici portalının teknik ön izlemesini duyurdu. Bu SDK hem Unity hem Unreal Engine 4’te kullanılabilir, böylece tercih şansı oluşturulabilir.

SDK bir simülatör içerir. Böylece bir kulaklığınız olmasa bile deneyimler oluşturmaya başlayabilirsiniz, yani masaüstünüzde sanal ortamda oynamaya başlayabilirsiniz.

SDK ayrıca Magic Leap cihazlarından beklenebilecek bazı teknik özellikleride sunuyor. Kafa ve göz takibi, jest ve el izleme, oda tarama ve ağ oluşturma, uzamsal ses, mikrofon girişi, 6 derece serbest el kumandası OpenGL ve Vulkan gibi teknolojiler için izleme ve destek.

Bu elbette çok tekniktir. Bu yüzden Magic Leap ayrıca geliştiricileri bir araya getirerek toplu öğrenmeyi sağlıyor. Öğreticiler için, örnek varlıklar ve referans belgeleri içeren kaynaklar vardır. Magic Leap ayrıca insanların katılabileceği bir topluluk bilgi bankası açıyor. Bu da Magic Leap için geliştirilecek bir dizi video içeriyor.

Şimdiye kadar, Magic Leap, yaklaşan ekosistemi için içerik oluşturmak ve geliştirici araçları üzerinde çalışmak için Erken Erişim Programı aracılığıyla birkaç şirketle çalışmaktadır. Buna Mill, ILMxLab, Weta Workshop ve NBA dahildir.

Bütün bunlar herkese açıktır ve sonunda Magic Leap, şu anda Magic Leap World olarak adlandırdığı  uygulama deneyimleriyle pazarını doldurabileceğini umuyor.

Kaynak:
wareable
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close