Bilgisayar

Intel, En Güçlü Core i9 İşlemcileri Dizüstü Bilgisayarlara Taşıyor

Bugün Pekin’deki etkinlikte Intel, dizüstü bilgisayarlarda gelişmiş oyun ve yoğun grafik içerik oluşturabilmeye olanak tanıyan en yeni 8. nesil tasarımı Core i9 işlemcilerini sergiledi.

Coffee Lake platformuna dayanan yeni çipler, oyunda yüzde 41’e varan daha fazla FPS (saniyede kare) olanağı tanıyor. Video düzenleme uygulamalarında, önceki nesil çiplerle karşılaştırıldığında yüzde 59 daha hızlı performans sağlıyor.

HDD Yerine SSD

Şu ana kadar üretilen yeni serideki en üst seviye ürün yelpazesi, altı çekirdekli ve 12 dişe sahip i9-8950HK işlemcidir. Bu Intel mobil çipleri için bir ilktir. Azami 4.8 GHz‘lik bir hızla çalışır.

Yeni Intel Core i5 +, i7 + ve i9 + rozetleri taşıyan yongalar, daha hızlı açılış süreleri, uygulama açılışları, hız artırmalarına benzer şekilde geleneksel sabit disklerde HDD yerine bir SSD kullanılarak hızlanacaktır.

Bunun için oldukça ucuz Optane RAM‘in kullanılmasını sağlayan Intel‘in Optane bellek teknolojisini de destekleyecektir. İntel geçtiğimiz Mart ayında Optane belleğini piyasaya sürdü. Bu hareketiyle şirket, benimsediği politikayı da ortaya koyuyor.

Intel, yeni işlemcilerin ne zaman piyasaya sunulacağını belirtmedi. Ancak yeni yongalar bu yılın ilerleyen dönemlerinde OEM‘ler ve gelecek dizüstü bilgisayarlarda öne çıkabilir.

Daha uzun pil ömrü isteyen Windows kullanıcıları, ARM tarafından yönetilen makinelerin yakın zamanda piyasaya sürülmesini beklerken, video ve VR üzerinde çalışan oyuncular ve içerik oluşturucuları, i9 işlemcileri daha önce satın almak isteyebilirler.

Kaynak:
thenextweb
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (Henüz oy verilmedi)
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close