Sosyal Medya

Google Chrome, Yeni Bir Emoji Kısayolu Ekliyor

Google Chrome, bugün masaüstünde emoji eklemeyi kolaylaştıracak için yeni bir kısayol ekledi.

Şu anda test kanalı Chrome Canary‘de kullanılabiliyor ve kullanıcılar şu anda chrome: // bayraklara giderek ve 9to5Google tarafından belirlendiği şekilde “emoji” yi arayarak bunu etkinleştirebilirler.

Google Chrome‘un önerdiği şey, herhangi bir metin alanına sağ tıkladığınızda görüntülenen menüde bir emoji seçeneği eklemektir.

Yeni Emoji

Kullanıcılar daha sonra emoji seçeneğine ulaşmak için sağ tıklatıp çalıştıkları işletim sistemine bağlı olarak Mac, Windows, Linux veya Chrome OS için emoji seçeneklerini kullanabilirler.

Emoji‘yi masaüstünde, Mac‘ler için Command + Control + Space ya da belirli Windows cihazlarındaki dokunmatik klavye dahil olmak üzere hali hazırda çekmenin bir yolu olduğunu düşünürsek, çığır açıcı bir eklenti değildir.

Messenger, Slack, Discord ve Skype gibi üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarının hepsinin de kendi emoji kütüphaneleri mevcut.

Yine de, Apple gibi şirketler her yıl daha fazla emoji seçeneği ekleyerek, kullanıcıların  onları gerçekten kullanmaları  için daha hızlı erişim sağlar.

Bu özellik henüz Chrome‘un herkese açık sürümünü oluşturmamıştır. Ancak önümüzdeki haftalarda yayınlanabilir.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close