Sosyal Medya

Instagramdan Yeni Hikayeler Güncellemesi

Instagram, birden fazla fotoğraf ve videoyu tek seferde yükleme yeteneği dahil olmak üzere, Android‘deki Hikayerlerde birkaç güncellemeyi duyurdu.

Instagram, kullanıcıların bir kerede birden fazla fotoğrafını ve videosunu kendi Hikâyelerine yüklemesine izin verecek. Medya yüklerken, artık ekranınızın sağ üst köşesinde bir simge göreceksiniz. Buna dokunarak bir seferde en fazla 10 fotoğraf veya video seçebileceksiniz.

Bunları seçtiğiniz sırayla karşıya yüklenirler. Her birini tek tek düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, bir fotoğrafı paylaşırken, fotoğrafını çektiğiniz alanda olmasanız bile, Instagram konum etiketi, fotoğrafı çektiğiniz yerin yakınındaki yerleri önerecektir.

İçerik seçildikten sonra, her şeyin nasıl göründüğüne ilişkin bir önizleme görürsünüz. Her şeyi yüklemeden önce her birine çıkartma, metin ve diğer süslemeler ekleme seçeneğine sahip olursunuz.

Bir seferde yayınlamak için bir grup fotoğraf ve video çekebilmek, süper kullanışlı ve birkaç durumda bir zaman tasarrufu sağlıyor. Bazen, göndermeden önce mükemmel olduğundan emin olmak için çektiğiniz şeyleri bekletmek isteyebilirsiniz.

Yakın zamanda Instagram, yeni bir Odaklama moduyla portre benzeri bir fotoğraf çekme özelliğini tanıttı. Snapchat‘ın Snapcode‘larının, kullanıcıların bilgilerini girmekten ziyade özel bir etiket tarayarak başkalarını takip etmesini sağlayan sürümünü test etmeye başladı.

Bu güncellemeler artık Android‘de mevcut ve önümüzdeki haftalarda iOS‘a gelecek.

Kaynak:
engadget
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close