Oyun

Oculus Rift İçin En İyi VR Spor Oyunları

Oculus Rift için en iyi beş VR spor oyunu bir arada. Bu, hem aktif hem de rekabetçi olan VR oyununu arayan herkes için ilgi çekici.

Spor video oyunlarından bahsettiğinizde aklınıza hemen futbol, beyzbol, basketbol, hokey vb. belli başlıklar gelecektir. VR‘da ise, sadece bir karakteri kontrol etmediğinizde bile, tamamen farklı hissediyorsunuz.

5. Racket: NX

Racket NX, HoloBall‘a (# 4) benzer bir rakettopu hissesine sahiptir. Ancak amaç farklıdır. Topu geri döndürmeye ve bir defans oyuncusunu  geçmeye çalışmak yerine, Racket NX oyununda topu duvar boyunca yuvarlamalı ve mümkün olduğu kadar çok fayansa dokunmalısınız.

Daha fazla boşluk topunuzu daha yüksek bir seviyeye taşıyabilir. Daha fazla puan kazanabilirsiniz. Duvara sıçrama hareketinden çok, en fazla puanı toplamayı denemek yerine, topu yuvarlamak amacıyla doğru bir topa vurmak önemli.

Racket: NX hakkında diğer gerçekten düzgün bir parça, sesin devreye girme şeklidir. Oyun, mekansal ses tekniğini kullanır. Böylece topunuz sesin nerede olduğunu belirleyebilir. Ayrıca önyükleme yapmak için üst düzey ses müziği ve ses-tepkisi veren görseller de vardır.

Racket: NX: Solo, Multiplayer ve Arcade‘de toplam üç ana mod sunulmaktadır. Multiplayer modunda bir dizi turdan sonra en yüksek skoru olan oyuncu kazanır. Solo modu çeşitli senaryolar oluşturur.  Oyuncuya tüm boşlukları ne kadar süreyle vurmaları gerektiğine dair bir zaman sınırı verir. Her senaryo farklıdır.

Oyunculara farklı bir meydan okuma sunar. Arcade modu hem Zen modu hem de Eski modu sunar. Zen modu, senaryolar üreten ve oyuncuların bir zamanlayıcının stresine gerek kalmadan mekaniğe alışmalarını sağlayan başka bir sonsuz moddur.

Eski mod bir zamanlayıcıyı ayarlıyor. Oyuncuları zamanlayıcıdan çıkmaya ve skorlarını maksimize etmeye yönlendiriyor.

Zen modu, Racket: NX‘de inanılmaz derecede rahatlatıcı ve oyunun mekaniğine aşina olmayı sağlıyor. Solo modu, bu temel öğrenmeyi biraz daha fazla motivasyon ve meydan okuma ile düzeltmek için iyi bir yoldur.

Tipik, ön tarafa bakan Rift kurulumlarına sahip oyuncular, yanlış salınımlarla sonuçlanabilecek tıkanıklık sorunları yaşayabilir.

Racket: NX‘den en iyi şekilde yararlanmak için iki sensörlü bir 360 ayarını veya üç sensörlü oda ölçekli bir kurulumu mutlaka düşünün. Aksi takdirde, bu inanılmaz zorlu raketbol tarzı oyununuz eğlenceli olmayabilir.

4. HoloBall

Holoball, VR‘de bir sonraki seviye 3D pin pon gibi. Holoball’de önemli olan, topu hedefinizin arkasındaki tahtaya çarpmaktır. Bu durumda her iki eliniz de raketler gibi hareket eder.

Rakibinizi kandırmak için topa duvardan vurmanız mümkün değil. Başka bir düzgün özellik, topa vurulduktan sonra, nereye gidiyorsa, kontrol cihazındaki tetiği sıkıştırabilir. Bir ışın ile, topu size bağlayarak kendinize doğru çekebilirsiniz.

Holoball için üç ana mod seçeneği vardır: Arcade, Campaign ve Multiplayer. Arcade modunda bir Zen modu, bir Skor Saldırı ve Dayanıklılık Modu vardır.

Zen modu, diğer modlarda bulunan AI‘yi kaldırır. Sadece boş bir duvara karşı koyar. Zamanını ve duvardaki seviyedeki atışları alırsınız. Zaman kaybını tamamen kaybedersiniz. Skor Saldırı modu, AI‘yi tekrar oyuna getirir. Bu modun amacı, AI puanlarından önce en fazla puanı toplamaya çalışmaktır.

Puanlar, duvardan çekilip vurularak elde edilir. En kısa sürede hizmetin verilmesi için bir bonus var. Skor Saldırı modunda her tur arasında bir puan kırılması ile küçük bir mola var. Üç hedeften sonra oturumun bittiği Puan Saldırısına benzer dayanıklılık modunda, hiçbir nokta dökümü yok.

AI size puan vermeden önce kaç gol atabileceğinizi görmek isterseniz. Seviyeler; Kolay, Orta, Zor ve Uzman olarak ayrıldı. Her bir mod, her tur ilerledikçe AI‘yı daha zorluyor. Refreshingly Orta zorluk bile zorludur.

Multiplayer, çevrimiçi olarak 1’e 1 senaryo ya da PC‘de oturan bir oyuncunun, kulaklıktaki kullanıcıya karşı yüz yüze gelmek için AI kontrolünü ele alabileceği yerel bir çok oyunculu moddur.

Oyunun estetiği ilgi çekici. Renkler, müzik ve arena uyumlu ve çok eğlenceli ve synthwave soundtrack hepsini bir araya getiriyor.

Zen modu, sadece topa vurmak ve oyun için bir fikir edinmek için harika bir yol. Aynı zamanda rahatlatıcı ve zevkli. Etrafta topa vurup Dayanıklılık modunda AI‘yı alt etmeye çalışıyorsunuz. Oyun sizi meşgul ediyor. Siz farkında olmadan çok fazla zaman geçirebilirsiniz.

3. Echo Arena

Echo Arena, her zaman hayal ettiğiniz fütüristik spordur. Sıfır yerçekiminde hareket etmek ve bir disk atmak gerçekten eşsiz bir deneyimdir. Oyunun geniş arenasında uzun mesafelerdeki liderliği ve yetenekleri hızla geliştirirsiniz.

Her oyun, karşılıklı taraflardan başlayan üç kişilik (veya özel maçlarda 5’e 5’e kadar) iki takım olarak kurulur. Amaç, diski mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde arenaya fırlatıp hedefe doğru atmaktır.

Hedefi savunmak ya da bir molada oyuncuları durdurmak için oyuncuyu yakalayabilir. Onları sersemletmek için yumruk atabilir ya da atış sırasında diski yakalayabilirsiniz.

Oyunda, kenarları kapma ve kendinizi ileriye doğru atma, hareketin hassas manipülasyonu için bilek güçlendiriciler ve kendinizi yönettiğiniz yönde güçlendirmek için daha büyük bir destek gibi oyunda farklı tahrik yöntemleri vardır.

Oyunun her yöne (hatta yukarı ve aşağı) hareket etmesinden dolayı, öne bakan kurulumlara sahip kullanıcıların kendilerini joystick ile döndürmeleri gerekir.

Eğer oyunun içine girerseniz, oyundan en iyi şekilde yararlanmak için iki sensörlü bir 360 ayarını, hatta üç sensörlü oda ölçekli bir kurulumu düşünmelisiniz.

Her maçtan önce takım üyeleri bir sahnede başlarlar. Maç “fırlatma tüpleri” ile başlar. Oyuncular mancınıklara ulaşmaya çalışmak için içine girerler. Mancınık, arenada başlayacak olan oyuncuyu arenada başlatacak. Arenada ortasına ulaşan ilk takım temel bir strateji olacaktır.

Bir hedefe puan vermek için bir dizi nüans vardır (dunking, iki-işaretçiler ve üç-işaretçiler dahil). Bu da oyuna derinlik ekler.

Herhangi bir AI veya tek oyunculu mod olmamasına rağmen, öğretici, uygulama arenası ve “savaş odası”, özellikle oyunun sosyal lobisinde yer aldığı için, eğlenceli bir katman eklemektedir. Yani pratik olarak yapabileceğiniz, konuşabileceğiniz ve oynayabileceğiniz anlamına gelir.

Savaş odası basitçe, diğer oyuncuları yumrukla çalıştırabileceğiniz bir odadır. Uygulama alanı, amaca yönelik hareket, geçiş ve atış yapmak için iki hedefe ve engellere sahip minyatür bir arenadır.

Pratik alanlarda başarısız olsanızda, uygulama için tek bir disk vardı. Bu da diğer oyuncuların bazen diski çalarak insanları kandırdıkları anlamına geliyordu.

Aslında gerçekten denemeye çalıştığınızda biraz sinir bozucu. Avatarınızı sosyal lobide de özelleştirebilirsiniz. Sırasıyla yeni grafikler, renkler ve duyguların kilidini açacaksınız. Kendinizi diğer oyunculardan farklı kılacağınız için hoş bir dokunuş katacaksınız.

Echo Arena, genç bir kalabalığın ilgisini çekiyor gibi görünüyor. Bu da zaman zaman bir maçtaki kontrolleri öğrenmeye çalışan yeni bir oyuncu için biraz acımasız olabilir.

2.The Climb

The Climb‘ı oynamadan önce bir tırmanma oyunu fikri mütevazı  olarak düşünülüyordu. Ancak oyun, VR‘de rockclimbing‘in çok iyi çalışabileceğini kanıtlıyor. Rock kontrol cihazını elinizde tutmak için Touch kontrol cihazlarını kullanmalısınız.

Hatta kendinizi dünyanın dört bir yanına çekecek kadar uzak tutmanız için kendinizi yukarı doğru saklayabilirsiniz.

Yükselen kuşlar, havai uçan uçaklar ve suyun altında bulunan uzak tekneler gibi ufak detaylar, büyük bir manzaranın ortasında durma hissini gerçekten yaşatıyor.

Climb dört farklı bölgeyi;  Körfez, Kanyon, Alpler ve Kuzey‘i sunuyor. Her harita farklı bir estetiktir. Her biri kendi bireysel görünümlerini ve tırmanma zorluklarını sunar.

Her bölge içinde artan zorluklarla (kolay, orta ve zor) haritalar vardır. Her haritanın amacı tutamaçları takip etmek ve çeşitli kontrol noktalarına (A, B ve C harfleri) ulaşmak için öğreticilerde öğrendiğiniz becerileri kullanmaktır. Bir kontrol noktasına ulaştığınızda, gerçekten zamanınızın bir anına değecek bir manzara ile ödüllendirileceksiniz.

Bir afiş, her haritadan topladığınız puanları takip eder. Bunları arkadaşlarınızın puanlarıyla karşılaştırır. Puanınız, akışınızın ne kadar iyi olduğu (her zorluktan ne kadar akıcı bir şekilde geçtiğiniz), elde edilen toplam yükseklik ve yol boyunca bulduğunuz herhangi bir biblo / sır ile toplanır.

Climb, beklenenden farklı, rahatlatıcı ve zorlayıcı bir spor deneyimidir.

1. Sparc

Sparc‘un ilgi çekici çok oyunculu tek bir senaryosu var. Bir rakibinizi ya da arka planınızı topa vurmak, aynı zamanda kendinizi ve kendi arka panelinizi holo-raket ile savunmak istiyorsunuz.

Çok oyunculu çok rekabetçi ve küçük alan oyunu, yoğun anlar ile oldukça hızlı tempolu bir oyun haline getiriyor. Anın sıcağında, toplar için zıplama eğilimi var. Bu yüzden düşük bir tavanınız veya başka bir şekilde sıkışık bir oyun alanınız varsa, çevrenizi yumruklayabilirsiniz.

Çok oyunculu modun yanı sıra, antrenman yapmanıza yardımcı olmak için belirli bir şekilde sapmaları hedef almak gibi çeşitli zorluklardan geçebileceğiniz tek oyunculu bir meydan okuma modu vardır.

Görsel yön, parlak neon renkleri ile iyi yapılır. Bu da topu rakibinizin topuna göre izlemenizi kolaylaştırır. Avatarın kişiselleştirilmesi de memnuniyetle karşılandı. Bu da oyuna hoş bir kişilik ve ifade ekliyor.

Kaynak:
roadtovr
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,50 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close