Ses ve Görüntü Sistemleri

Philips’ten Yüksek Kalite HDR Standardı İle 43 inç Oyun Monitörü

Konsollar ve 4K televizyonlar son birkaç yıldır yüksek dinamik aralıklı (HDR) kontrast teknolojisine desteklerini artırırken, PC oyun ekranları hala aynı.

Ancak şimdi Philips, ekrandan HDR içerik olasılığına sahip olan DisplayHDR1000 standardını destekleyen bir monitör üretti. Philips’in Momentum 4K HDR ekranı (436M6VBPAB / 75), bu yüksek kaliteli HDR formatına sahip ilk PC‘ye özgü ekranlar arasında.

Bu noktaya kadar, tüketici elektroniği için standartları belirleyen kuruluş olan VESA sadece HDR 400 ve 600 Ekran desteği ile PC monitörlerini tanıttı. Bunlar, standardın ilk ikisi, daha düşük seviyeleri. DisplayHDR1000 en yüksektir.

Sayı, nit cinsinden parlaklık yoğunluğunun bir ölçüsüdür. Bu nedenle DisplayHDR400, DisplayHDR1000‘in 1.000 adede kadar yapabileceği en az 400 nitredir. Samsung’un en iyi QLED CHG90 modeli gibi diğer monitörler, DisplayHDR600 modeline sahipti. Ancak iPhilips en üst düzey HDR desteğini sunan ilk model oldu.

Philips Adaptive Sync Teknolojisi

Philips yalnızca Avustralya ve Avrupa için monitörü duyurdu. Kuzey Amerika için bir fiyat veya yayın tarihi ortaya koymadı.

Şirket ayrıca “Philips Adaptive Sync teknolojisi” için de ümit vaat ediyor. Bu da AMD‘nin FreeSync‘iyle çalışması gerektiği anlamına geliyor. Bu, ekranın yenileme hızını, AMD ekran kartınızın render oranına eşleştiren G-Sync benzeri bir teknolojidir.

Yapay ortamları, ekran yırtılmasını ve dikkat dağıtıcı bozulmaları ortadan kaldırır. Microsoft‘un Xbox One S ve X modellerine FreeSync desteğini bağlamak için AMD ile çalıştığı ve Philips monitörün özellikle Xbox One ile iyi çalışacağı anlamına gelir.

Asus, Acer, AOC ve diğerleri gibi Philips rakiplerinin yakında kendi DisplayHDR1000 monitörlerini takip etmeleri bekleniyor. Momentum 4K HDR ekranı pek çok şey yapsa da, Nvidia ekran kartlarıyla G-Sync isteyen kullanıcılar için piyasada hala bir boşluk bırakıyor.

Kaynak:
venturebeat
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close