Akıllı Sistemler

Solos Akıllı Bisiklet Gözlükleri İle Farklı Bir Sürüş Keyfi

Solos akıllı bisiklet gözlükleri yaklaşık bir yıl önce başarılı bir Kickstarter kampanyası ile piyasaya sürüldü. Geçtiğimiz yılın sonunda da gözlükleri destekleyicilere teslim etmeye devam etti.

Akıllı gözlükler şimdi 499.99 $ ‘dan perakende satışta. 4mm ekran Google Glass‘ı andırıyor. Onları önemli kılan başlangıç, bisikletinizin dışına çıktığınızda açık havada tam ve parlak renkli görselleri izleyebileceğinizi açıklamaları…

Bu ekran; geçen süre, tempo, kalp hızı, güç, ritim ve daha fazlası gibi egzersiz yaparken koşu ve bisiklet ölçümlerini görmenizi sağlar. Hem metriklerinizi hem de ilerlemenizi izlemek için Solos‘u OSsmartwatch‘ları, iOS veya Android telefonunuz ile diğer BLE veya ANT + cihazlarıyla eşleştirebilirsiniz.

Görüntülenen bilgilere ek olarak, size adım adım yol tarifleri verecek ve metriklerinizi sizin için okuyabilecek sesli komutlar da var. Ayrıca, tamamlayıcı uygulamada hedefler belirleyebilir. Gözlükler, her bir oturumda bu hedeflere nasıl ulaştığınızı bilmenizi sağlıyor.

Ses kontrolü, istediğiniz metrikleri çağırmanızı ve Solos‘unuzda görmenizi sağlar. Ayrıca arkadaş aramak veya diğer işlevleri tamamlamak için de kullanabilirsiniz. Solos, arka plan gürültüsünü engellemeye yönelik bir çip ile donatılmış. Müzik dinlemeyi tercih ederseniz, bunu paketlenmiş kulak içi kulaklıklarla veya kulaklıktaki gömülü hoparlörlerle yapabilirsiniz.

Son olarak, siz ve arkadaşlarınızın her birinin bir Solos kulaklığı varsa, bunları grup sohbeti için bağlayabilirsiniz. Kulaklıklar, bir koşuda veya bisiklete binerken kullanıcıların birbirleriyle konuşmasına izin verecek. Böylece birbirinizi takip edebilecek ve birbirinizle konuşacaksınız.

Solos akıllı bisiklet gözlükleri ABD Bisiklet Takımı tarafından Rio Yaz Olimpiyatları‘na gitmeden önce kullanıldı.

Kaynak:
wareable
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,50 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close