Eğitim

Yeni VR Uygulaması Çocuklara Geri Dönüşümü Öğretiyor

Yeni bir VR uygulaması, okul çocuklarının ellerini kirletmeden çöpleri geri dönüşüm tesisindeki çöp kutusuna ayırmalarını sağlar.

Creative Agency Protein One ve Rotor Stüdyoları bu ay Avustralya’daki çocukları geri dönüşüm süreci konusunda eğitmek için yeni bir uygulama başlattı.

Deneyim, kaynak kurtarma uzmanları Re.Group tarafından yapılan çalışmaları öğrenmek için çocukları Hume’daki bir geri dönüşüm tesisine ışınlamak için Oculus Rift’i kullanıyor. Bununla birlikte, parçalı  bazı basit 360 videolardan oluşmuyor.

Bunun yerine, uygulama kullanıcıların keşfetmesi için tüm tesisi VR’de tam bir ölçekte yeniden oluşturuyor.

Sadece bu değil, çocuklar çevreyle etkileşime girebilecekler, makineyi nasıl işlettikleri konusunu onlara öğretecek özel oyunlar oynadıkları için makine kullanıyorlar.

Seslendirme ve görsel yardımlar, tüm zamanların öğrenilmesine odaklanmaya yardımcı oluyor. Ancak Apex Operasyonu gibi diğer eğitim uygulamalarının da, çocukların öğrendiklerini hatırladıkları faaliyetler olmalarını umuyoruz.

Uygulama şimdi geri dönüşüm Discover Hub tesislerinde kullanılıyor. İzleyicileri eğitmek için VR’yi en iyi nasıl kullanacağınıza dair gerçek bir fikir vermiş gibi görünen bir uygulamayı görmek güzel.

Kaynak:
uploadvr
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close