VR/AR

Google Haritalar’dan Artırılmış Gerçeklik Önerileri

Google, Google Haritalar için G / Ç‘de yeni özelliklerine, gerçek zamanlı olarak yol tariflerini izlemenize yardımcı olacak artırılmış gerçeklik (AR) Sokak Görünümü modu ve çevrenizdeki yerleri keşfetmenize yardımcı olacak kişiselleştirilmiş önerileri ekledi.

Yeni AR özellikleri, Google’ın mevcut Sokak Görünümü ve Haritalar verilerini, gerçek dünyada yürüyüş yollarını kapsayan ve hangi yöne gitmeniz gerektiğini açıklayıcı olarak telefonunuzun kamerasından canlı bir yayınla birleştiriyor.

Yönergelere ek olarak, yeni AR modu da yakınlardaki yerleri tanımlamaya yardımcı oluyor. Google şimdi sizi yol boyunca yönlendirecek yararlı bir artırılmış gerçeklik hayvan kılavuzunu test ediyor.

Bunun, teknik bir demo veya yakın gelecekte cihazlarımızda kullanılabilecek bir ürün olup olmadığı henüz tam olarak net değil. Ancak Google’ın makine görüş teknolojisinin kullanılması için doğal bir yer gibi görünüyor.

Yeni Özellikler

Haritalar, size özel olarak hazırlanmış öneriler içeren “Sizin İçin” adlı yeni bir sekme de alıyor. Google, yeni bir “eşleşme numarası” sistemi kullanıyor.

Bu, geçmişte yaptığınız beğenilere ve incelemelerinize ve tavsiye edilen yiyecek tercihlerinize dayanarak önerilerinizi ne kadar beğeneceğinizi düşündüğünüzün kişisel puanını oluşturacak. (Örneğin, Haritalar, sevdiğiniz bir yiyeceği, ancak pizzayı sevmediğinizi bilecek ve bunu önerilerine dahil edebilecektir.)

Google ayrıca, Google Haritalar‘a daha fazla sosyal özellik eklemektedir.

Böylece, tek bir işlemle arkadaşlarınızla birden çok yer paylaşabilir ve uygulamadan ayrılmadan nereye gidileceğine karar vermek için gerçek zamanlı olarak birlikte oy toplayabilirsiniz.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close