VR/AR

SVVR İle Gerçek Dünya ve VR Arasında Gerçek Zamanlı Haberleşme

2013’ten bu yana, bağımsız küresel VR topluluğu SVVR, güçlü bir küresel topluluk geliştirmek için, VR tutkunlarına, geliştiricilerine, profesyonellerine ve güçlü  girişimciler için çalışmıştır.

Şirket geçtiğimiz günlerde 5 yıllık dönüm noktasını geçti. Bu süreçte 6.000’den fazla aktif üyeye ulaştı.

Bu kadar önemli bir olayı kutlamanın daha iyi bir yolu, gerçek bir mekân ve sanal dünya arasındaki gerçek zamanlı iletişime sıkı sıkıya bağlı olan yeni ve büyük bir inisiyatifi tanıtmaktı. Bir sonraki Yenilmezler filmi ile kolayca karıştırılabilecek bir başlık ile MULTIVERSE Initiative gerçek dünyayı koordine edilmiş canlı etkinliklerle sanallaştırmaya çalışıyor.

Programın bir parçası olarak başlatılan ve Reality Portal‘ları başlıklı ilk proje, uzak etkinliklerde katılımcılarla gerçek zamanlı sanal avatarlar olarak temsil edilen VR arasında “doğal etkileşim telepresence” sunuyor. Bu uygulama, uzak bölgeler arasında  yalnızca yere özgü olaylara katılmakla kalmaz. Aynı zamanda “iki yönlü bir pencere” ile de canlı katılımcılarıyla etkileşim kurabilir.

SVVR ortağı ve kurucusu Karl Krantz, “Coğrafya, platform parçalanması, toplulukları birbirinden ayırıyor.” şeklinde resmi bir açıklamada bulundu. Karl Krantz, “Topluluğun yerini aşması, kapalı ekosistemler ve toksik yankı odaları için açık bir köprü sunuyoruz. MULTIVERSE küresel iletişim için açık, sürdürülebilir ve sağlıklı bir geleceği teşvik etmek için vizyonumuzdur. ” dedi.

High Fidelity VR sosyal platformunda çalışan resmi açık kaynak MULTIVERSE Geliştirme Kiti, içerik oluşturucuların sanal dünyaları, bu yıl içinde piyasaya sürüldüğünde kendi “pop-upgerçeklik portalları aracılığıyla gerçeğe bağlayabilmelerini sağlayacak.

İki Taraflı Pencere

Beşinci yıl dönümü partisinde yer alan katılımcılar, etkileyici teknolojinin bir önizlemesinde, iki taraflı pencere olarak hizmet veren büyük bir monitörle sanal parti oluşumuyla  aktif katılım gerçekleştirdiler.

High Fidelity‘nin kurucusu ve CEO’su Philip Rosedale, “Gerçek dünya ile sanal gerçeklik arasındaki mesafe her geçen gün küçülüyor. Bu mesafeyi kapatmak ve insanların sanal platformun gerçek ekipman potansiyelini açığa çıkarması için, VR platformu, ekipmanı veya konumu ne olursa olsun, insanların birbirleriyle ve avatar temsilleriyle etkileşim kurmasını kolaylaştırır. MULTIVERSE, Reality Portal ve VRBA gibi projeler bu yol boyunca heyecan verici adımlar atıyor. ”dedi.

Tabii ki SVVR için her şey geri vermekle ilgili. Bu nedenle organizasyonda resmi olarak, dünyanın her yerindeki insanlara hizmet sunmanın yanı sıra açık metaverse platformları bağlama konusunda adanmış High Fidelity tarafından desteklenen bir ortaklık olan VR Blockchain Alliance bulunuyor.

SVVR ayrıca, Mountain View, California’da bulunan yeni işbirliği alanı olan SVVR Studios‘a üye olma fırsatı da sunuyor. Burada, üyeler demo odalara, toplantı alanlarına ve diğer faydalı ağ ve eğitim olanaklarına erişebiliyor.

Kaynak:
vrscout
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 4,50 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close