Sosyal Medya

Snapchat’in Yeni Audio AR Lensi Ve Dahası

2011’de ilk lansmanından beri, sosyal medya devi Snapchat 300 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Geçtiğimiz 7 yıl boyunca şirket, birkaç saniyede kaybolan fotoğrafları paylaşmanıza olanak tanıyan basit bir uygulamadan, Snapchat Lensler ve Filtreler gibi iddialı programlarla mobil AR deneyimini teşvik eden tam teşekküllü bir platforma dönüştü. Bununla birlikte, geçtiğimiz birkaç yıl Snapchat‘a karşı nazik davranılırken, 2018 yönde davranışları barındırmıyor.

Şirket yılın ilk çeyreğinde  büyüme hedeflerine ulaşamadı. Bunun üzerine uygulamalarını yeniden tasarladı. Bu hareket sonrası, Snap Inc.‘i uygulama güncellemesini tersine çevirmesi için 1 milyondan fazla dilekçe şirkete ulaştı.

Servis, Mart ayı başında kullanıcı sayısında düşüş bile yaşadı. Bu olumsuzluklar  (2.2 milyar Facebook kullanıcısı bilgisi ) son derece kötü  bir zamanda, Facebook‘un rakip AR Hikayeleri kamera uygulamasına geçiyor.

Bununla birlikte, Snapchat‘te çalışanlar tüm bu süreçte pozitif kaldılar. Dünyanın her yerinden arkadaşlarınıza ve ailenize gönderebileceğiniz yeni Snap’ler oluşturmak için yeni Lensler ve Filtreler geliştirmeye devam ettiler.

Şirketin en son güncellemesi, yalnızca yüz hareketlerinize tepki veren bir uygulama değil, aynı zamanda ses ipuçlarını sesinizden yanıtlayan bir Lens sunuyor. Yeni Lensin kullanımı oldukça basit.

Sadece akıllı telefonunuzdaki Snapchat‘ı açın ve Lens‘i sevimli küçük neon ayı yavrusu kulakları ve kalp şeklinde burun ile bulun. Lensi uygulayın ve konuşmaya başlayın. Kulakların sese göre titreştiğini göreceksiniz. Ayrıca arka planda her türlü gürültüyü de filtreleyebilirsiniz.

Açıkçası, bu güncelleştirme muhtemelen Snap Inc. için bazı şeyleri eskiye döndürmeyecek. Ancak ses tetiklemeli katman bir AR filtresi için bir ilktir. Snapchat‘ın AR deneyimlerini daha etkileşimli ve eğlenceli hale getirme arayışlarına devam etmekte kararlılığını göstermektedir. Aynı zamanda şirketin sosyal medyada hayatımızda bir rol oynaması için yeni yollar geliştirdiğini de gösteriyor.

Lens Studio

Snap Inc., Şubat ayında Lens Studio‘yu piyasaya sürdüğü zaman, yazılım size arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz kendi benzersiz kişiselleştirilmiş AR deneyiminizi yaratma gücü sağladı. Ancak pazarlamacıların bakış açılarına göre, aynı zamanda bir etkinliği veya ürünü tanıtmak için özel olarak tasarlanmış deneyimler oluşturmak için yeni bir araçtı.

Uygulamalarının bir kısmı, arkadaşların arasında sadece eğlenceli bir oyuncak değil, şirket logolarını veya yaklaşan bir filmdeki karakterleri sorunsuz bir şekilde bütünleştirmek için mükemmel bir araçtır. Şirket ayrıca, kullanıcıların objektif tabanlı senaryolarda 3D nesnelerle etkileşimde bulunmalarına olanak tanıyan basit AR Lens oyun serisini de başlattı.

Hem yüz hareketlerine hem de ses ipuçlarına tepki veren bir Lens‘e sahip olmak, şirketlerin tüketicilere ulaşması için yeni bir pazarlama olanakları katmanı oluşturuyor. Bu yeni fonksiyonellik, tüketicilerin ürün isimlerini söyleyip hatta bağırmasına, belki de AR tecrübesini başlatmak için akılda kalıcı bir sloganı yinelemesine veya hatta farklı yönlere yönlendirmesine neden olabilir.

Sonuçta, güçlü bir slogan veya herhangi bir marka,  ürün için harika gelişimler sunabilir. Bazen şirketi bile tanımlar ve hatta konuşmayı artırabilir. Dolayısıyla Snapchat’un AR Lensini kullanan kuruluşlar ve AR deneyimini aktif hale getirmek için seslere tepki verme yeteneği, pazarlama / marka bakış açısından çok fazla potansiyele sahip gibi görünüyor.

Tabii ki, Facebook her zaman sosyal medya araçlarını daha eğlenceli ve etkileşimli hale getirmeye çalışmaktadır. Bu yüzden Snapchats‘ın en yeni ses güncellemesinin etkisini hissettiklerini  söylemek güvenlidir.

Kaynak:
vrscout
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close