İş ve Finans

Artırılmış Gerçeklik Piyasası Ve 2023 Beklentileri

Apple‘ın ARKit ve ARCore‘un ortaya atmasıyla son aylarda artırılmış gerçekliğe (AR) olan ilgi daha da arttı. MarketsandMarkets‘in yeni bir raporu, bunun daha geniş kapsamlı teknoloji pazarına nasıl dönüştüğünü gösteriyor.

Rapor, artırılmış gerçeklik (AR) pazarının 2018 yılında 1.15 milyon dolardan (USD) 2023 yılına kadar 7,9 milyon dolardan, 2018 ve 2023 yılları arasında% 47,1’lik bir CAGR‘de artacağını tahmin ediyor.

Rapora göre, perakende sektöründeki artırılmış gerçekliği (AR) benimsenmesi bu büyüme eğiliminin önemli bir itici gücüdür. Rapor, kullanıcılara satın alma öncesinde bir “deneme” seçeneği sunmak için artırılmış gerçekliği (AR) kullanan sanal mağazaları ve test amaçlı artırılmış gerçekliği (AR) objektifler gibi özellikli satıcıların sayısının arttığını gösteriyor.

Arttırılmış Gerçekliğin Yaygınlaşması

Raporun reklamcılıkta belirttiği bir diğer alan olan MarketandMarkets, artırılmış gerçeklik (AR) reklamcılığını ve pazarlamayı müşteri katılımını artıran bir şey olarak tanımlamaktadır. Artırılmış gerçekliğin (AR) kabul edilmesinin daha iyi bir duygusal bağlantıya cevap verdiği söylenir.

Kuzey Amerika’nın, artırılmış gerçeklik (AR) piyasasının çoğunluk hissesini tahmin dönemi boyunca sürdürmeye devam etmesi bekleniyor.

Rapor, coğrafi alandaki teknolojinin yaygınlaşmasının planlama, tasarım, reklam, pazarlama ve bilgi sistemi gibi alanlarda artırılmış gerçekliğin (AR) alınmasının artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisinin daha da gelişmesini sağlayacağını söylüyor.

Kaynak:
vrfocus
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close