Oyun

VR Tutkunları İçin Pleksus’dan Yeni VR Eldivenleri

Sanal gerçeklik (VR) yaşlandıkça ve teknoloji geliştikçe, VR ortamını daha gerçekçi ve etkileyici hissettirmek için aksesuarlar için giderek artan bir talep var.

Bazıları için, bu, kullanıcıların gerçekte sanal dünyayı gerçekten varmış gibi hissetmelerini sağlayan dokunma sensörlerini içeriyor. Şu anda mevcut olan seçeneklerin çoğu biraz pahalı, ancak Plexus piyasadaki boşluğu doldurmayı amaçlıyor.

Plexus, yeni ürününü duyurdu. Şirketin, VR kullanıcıları için tutkulu ve sensörlü bir eldiven ürettiğini açıkladı. Şirketin, tüketiciye yönelik VR tutkunarı için uygun ve esnek bir seçenek ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

Plexus VR eldivenleri, şirketin 0,01 dereceye kadar hassasiyetle takip edebileceği tamamen modüler bir izleme çözümüne sahiptir. Eldivenler, sadece tek bir parmak izini değil, aynı zamanda Plexus‘un bir VR ortamında benzersiz bir hassasiyet ve el becerisi sunduğu söylenen her bir eklemin izini sürdürebilmektedir.

Uyumluluk

Plexus eldiveni, HTC Vive, Oculus Rift ve Windows Karışık Gerçeklik cihazları ile uyumlu olup her bir cihaz tipi için sağlanan adaptör plakaları ile uyumludur. Şirket ayrıca Plexus‘un daha iyi bir izleme kararlılığı ile birlikte daha ergonomik bir tasarım sunacağını söyleyen bir “Halo” izleyici geliştirmek için çalışıyor.

Plexus eldivenlerin geliştirme kiti versiyonuna yönelik ön siparişler artık resmi Plexus web sitesinde kabul edilmekte olup, bu rakam çift başına 249 ABD Doları’dır. Şirket, nakliye işleminin sadece ABD, Avrupa, Kanada ve Avustralya’ya sunulmasına rağmen, Ağustos 2018’de kargoya başlamayı planlıyor.

Plexus, geriye dönük uyumluluk için HTC Vive ve Oculus Touch girişlerine karşılık gelen bir jest izleme sistemini serbest bırakmayı planladıklarını ve ayrıca SteamVR‘nin yeni izleme sisteminin nasıl entegre edileceğini araştırdıklarını doğruladılar.

Kaynak:
vrfocus
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close