Sosyal Medya

WhatsApp’ın Yeni Güncellemesi: Duyuru Grup Mesajı Özelliği

WhatsApp bir mesajlaşma platformundan bir duyuru merkezlerine dönüşüyor. Yöneticilerin başka kimsenin yanıtlayamayacağı ana bilgisayar gruplarına izin veriyor.

Facebook‘a ait uygulama, grup mesajlaşma özelliğini büyük grupların yöneticileri için daha işlevsel hale getirme umuduyla güncellemeyi gerçekleştirdi. Geniş gruplarda önemli duyuruların kaybolmadığından emin olmak istiyor.

Yöneticiler, “grup ayarları” na gidip ‘mesaj gönder‘ seçeneğine dokunarak yeni işlevi etkinleştirebilir.

Yalnızca yöneticiler‘ seçilerek, grubun normal üyelerinin katılımı olmadan, sadece yeni mesajlar ve bildirimler almaya devam edecek.

Yeni grup sohbet ayarı, uygulamayı temelde tek yönlü bir duyuru panosuna mesajlaşma özellik olarak temel işlevi dışında yeni bir geliştirmedir.

Yeni Özellik

WhatsApp, bunu bir blog gönderisinde “Bugün, yalnızca yöneticilerin bir gruba mesaj gönderebildiği yeni bir grup ayarı başlatıyoruz.” diyerek duyurdu.

“İnsanların grupları kullanmasının bir sebebi de, okullarda ebeveynler ve öğretmenler, toplum merkezleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar da dahil olmak üzere önemli duyurular ve bilgiler almaktır. Bu yeni ayarı kullanıma sunduk. Böylece yöneticiler bu kullanım durumları için daha iyi araçlara sahip olabilir.”

En son özellik, grup tanımlarını iyileştirme, yakalama özelliği ve kullanıcıların bıraktıkları gruplara yeniden eklenmesini önleme yöntemleri gibi grup deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan yeni güncellemeler izliyor.

WhatsApp, yeni özelliğin, dünyanın her yerinden, şu anda uygulamanın en yeni desteklenen sürümünü çalıştıran, şu anda bir milyardan fazla toplam kullanıcının mevcut olduğunu söyledi.

Birçok kullanıcı için maalesef, eski işletim sistemlerini çalıştıran cihazların artık desteklenmeyeceğini açıkladıktan sonra, milyonlarca eski cihaz, 1 Şubat 2020’den itibaren mesajlaşma uygulamasını artık desteklemeyecek.

Kaynak:
independent
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close