Sosyal Medya

Facebook Haber Kaynağında AR Reklamlarını Test Ediyor

Facebook, yeni kıyafetler denemenize, yeni aksesuarlara göz atmanıza ya da evinize mobilya yerleştirmenize olanak tanıyacak yepyeni bir özellik sunuyor.

Sosyal medya devi, geçtiğimiz günlerde Haber Kaynağı ile, şirketlerin önümüzdeki aylarda başlayacak olan tatil dönemi için hazırladığınız hediyeleri satın almanız ve inceleyebilmeniz için arttırılmış gerçeklik (AR) reklamlarını yayınlayabileceği bir yere dönüştürdüğünü duyurdu.

Facebook Haber Kaynağı’na göz atarken, “Bunu denemek için dokunun” etiketli yeni bir seçenek göreceksiniz. Tek bir dokunuşla AR teknolojisi, sizden önce o garip ruj gölgesi veya havalı yeni tişörtün nasıl görüneceğini tam olarak görmenizi sağlar. Bir satın alma işlemi yapın. Bu sosyal medya olduğu için, daha sonra bu kıyafeti arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşarak son bir karar verebilirsiniz.

Michael Kors, AR Haber Kaynağı reklamlarını, şirketin kataloğundan farklı güneş gözlükleriyle denemenizi sağlayacak bir reklamla test eden ilk şirket olacak. Sephora, Pottery Barn ve Bobbi Brown gibi diğer şirketler de Facebook‘un en son özelliklerinden yararlanıyor. Diğer firmalarda yaz aylarında kendi özel Facebook AR alışveriş deneyimlerini başlatmak için sabırsızlıkla bekliyorlar.

Facebook için, bu ayrı bir iş alanı oluşturuyor. Reklam verenlerin, ürün keşfini teşvik etmek ve satışları hem çevrimiçi hem de önümüzdeki tatil alışveriş sezonunda ve ötesinde mağazalarda yönlendirmek için bir mobil cihaz aracılığıyla tüketicilerle doğrudan etkileşimde bulunmalarını sağlayacak bir platforma sahip olmalarını istiyorlar.

Farklı Bir Deneyim

Normal bir mağaza deneyimi, bir mağazaya girmenizi, bir raftaki eşyaları seçmenizi ve ardından beğendiğiniz kıyafetleri fiziksel olarak denemeyi gerektirirken, Facebook siz işte veya metro beklerken, AR teknolojisinin alışveriş deneyimini doğrudan size ulaştırdığı bir dünya hayal ediyor.

Bununla birlikte, ürünleri keşfetmenin veya ön izlemenin sadece bir yolu değildir. Reklam verenler ve satıcılar bu satışı yakalamak istiyorlar. Bu dürtüyü satın alma kıvılcımı olarak görüyorlar. Bu, bir şeyleri kontrol etmek için AR kullanırken, doğrudan AR Haber Kaynağı reklamı yoluyla ürün satın alma olanağına sahip olmanız anlamına gelir.

AR teknolojisi, reklam verenler için altın pazarlıyor. Dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler, Haber Kaynağı ile AR reklamlarından yararlanan videolarını ve fotoğraflarını paylaştıkça, yeni başlayan reklam teknolojisini daha da fazla potansiyel kullanıcıya sunmaya yardımcı olurlar.

 

Eğer AR reklamları çok başarılı olursa, Facebook, reklam gelirlerini artırmak için pazarlamacılara daha fazla AR reklam alanı satma fırsatını da sunabilir.

Şu anda AR Haber Kaynağı reklamları test aşamasındadır. Dünya genelindeki ABD’deki diğer kullanıcılar tarafından yalnızca AR özelliklerinin yakında cihazlarında kullanılabilmesini sağlayabilir. Örneğin Instagram Hikayeler, kolay alışverişler için doğrudan ürünlere bağlantı sağlayacak marka çıkartmaları ile geliştiriliyor.

Kaynak:
vrscout
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close