Tıp

Kanser Teşhisinde Yeni Radyoaktif İşaret Teknolojisi

Isotopia Şirketi, Bar-Ilan Üniversitesi’nden Profesör Rachela Popovtzer ile işbirliği yaparak, kanserin tespiti için nanopartiküllere dayalı radyoaktif bir işaret geliştirmek için ortak bir çalışma yürütüyor. Bu araştırmanın amacı, ilk kez tümörler ve inflamasyon arasındaki ayrımı kolaylaştırmaktır.

Günümüzde kanser teşhisi ve takibi için en yaygın görüntüleme yöntemi, radyoaktif kontrast madde florodeoksiglukoz (FDG) ile kullanılan pozitron emisyon tomografi (PET) taramasıdır. Bununla birlikte, FDG, yanlış terapötik gözlemlere ve sağlık sistemleri için pahalı maliyetlere yol açan yüksek oranda yanlış pozitif sonuç verir. Esas problem, testin sadece tümörleri değil, aynı zamanda inflamasyonu da algılayabilmesi, kanserli büyümeleri ve inflamasyonu ayırt etmeyi zorlaştırmasıdır.

Araştırmacılar tarafından geliştirilen materyal, nanopartiküllere dayalı bir radyoaktif kontrast ajandır. Kanser tümörlerini tanımlamak, görüntüleme ve takip etmenin yanı sıra, bu nanopartiküller tümör ve inflamasyon arasında kesin bir ayrım yapılmasını mümkün kılar.

Isotopia Molecular Imaging’in CEO’su Eli Shalom, “Geliştirdiğimiz teknoloji, doktorların daha iyi bir teşhis yapabilmeleri için önemli” dedi. “Bir diğer avantaj da mevcut PET / CT merkezlerinde kullanılacağı ve halihazırda mevcut olan ekipmanlara dayanmasıdır. Bu yüzden çok ekonomiktir.”

Dr Shalom, bu gelişmedeki vizyonun belirli bir kanser kimliğinin çok ötesinde olduğunu söyledi. “Geliştirdiğimiz yöntem, görüntüleme için olduğu kadar tedavi için de Lu177 ile kombine edilebilir. Bu Theranostics (terapi + teşhis) adı verilen yenilikçi bir alandır. Theranostics modelinde, aynı molekülleri ve radyo izlerini, her defasında farklı bir izotopla görüntüleme ve tedavi için kullanıyoruz.”

Günümüzde prostat kanseri için Theranostic ürünlerinin geliştirilmesine odaklanan Isotopia, gelişmeyi gösteren küresel market ve mükemmel bir platform olacaktır.

Araştırma, “Yenilikçi Otorite” nin (daha önce “Bilim Adamı Bürosu”) “Magneton” programı çerçevesinde yürütülmektedir. Bu araştırmalar, akademik alanda biriken teknolojik bilgi birikiminin, yenilikçi için aktarımını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Magneton için bağış toplama, Birad Araştırma ve Geliştirme Şirketi Ltd. tarafından denetlenmiştir. ”.

Isotopia Hakkında

Radyokimyasal bağlantıdaki bilgi ve deneyime sahip nükleer eczacılık firması olan Isotopia, süreçlerin geliştirilmesinde ve moleküler görüntülemeye yönelik uygulamalarda geniş deneyime sahiptir. Isotopia geliştirme ekibi, nükleer eczacılar, radyokimyacılar, nükleer mühendisler ve fizikçilerden oluşan multidisipliner bir ekiptir.

Tecrübeli Isotopia ekibi, radyo-nükleer eczane ve siklotron tesisi ile birlikte, gelişim için iyi kurulmuş bir platformdur. İsotopia, önde gelen tıp merkezleri ve araştırma laboratuvarları ile işbirliği içinde araştırma ve geliştirme girişimleri yürütmektedir.

Isotopia, radyoterapi alanında yeni gelişmelerin yanı sıra, siklotron, radyofarmasötikler ve ilgili moleküler görüntüleme teknolojilerinin üretiminde İzotopların tedarik, üretim ve uluslararası satışında stratejik ortaklıklar geliştirmektedir.

Kaynak:
europeanpharmaceuticalreview
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close