VR/AR

Post Mobil AR ile Herhangi Bir Yüzey AR Deneyimine Dönüşüyor

Dallas merkezli mekansal deneyim şirketi Spacee, bir telefon, tablet, gözlük veya çalışabilecek şekilde giyilebilir başka bir tip gerektirmeyen bir AR deneyimi sunabilen bir teknoloji ile ortaya çıktı.

İnteraktif dokunmatik ekran içine 2 ve 3 boyutlu yüzey dönüşümü ile, şirket uygun kadar eğlenceli olduğunu interaktif oyun alanı sağlar. Mağaza içi ürünler nasıl görüntüleneceğini değişiyor. Müşteriler için fiziksel ve dijital dünyayı birleştirerek daha etkili hale geliyor.

Bu teknolojiye Post Mobile AR adı veriliyor. Halihazırda Walmart, Coca Cola ve Supershoes gibi şirketler Spacee’nin teknolojisiyle birlikte, daha fazla markanın bu yıl içinde katılması bekleniyor.

Mercedes Benz, otomobilin kaputuna stratejik olarak yerleştirilmiş dijital görüntüleri yansıtmak için kullanılabilecek Dokunmatik Araç Deneyimini sunmak için Spacee’nin platformunu kullandı.

Dijital İçerikler

Kullanıcılar, daha sonra diğer dijital içeriklerle etkileşimde bulunmanın yanı sıra kilit bilgi ve animasyonların kilidini açmak için aracın yanına gidip yüzeyine dokunarak bunu yapabilirler.

Taylor Brands ile başka bir ortaklığın müşterileri New York City’deki Madison Ave‘deki etkileşimli bir vitrin gösterisiyle özel takımları keşfetme fırsatı buluyor. Özel vitrin pencereleri, mağazaya bile girmeden bile sezgisel bir alışveriş deneyimi sağlar.

Spacee, sundukları şeyin Microsoft HoloLens, Leap Motion veya Magic Leap teknolojisi gibi bir şeyle aynı olmadığını söyleyen ilk kişi olacak. Akıllı telefonlar veya kulaklıklar gibi kişisel cihazlara güvenmek yerine, Post Mobile AR,% 100 bilgisayar tabanlı bir AR deneyimi yaşamanıza ve hemen katılmanıza olanak tanır.

Spacee, mobil AR alışveriş uygulamalarına benzer benzersiz bir mağaza içi pazarlama deneyimi sunma vizyonuyla Post Mobile AR‘yi geliştirdi.

Çevrimiçi Alışveriş

Spacee CEO’su Skip Howard, VRScout ile yaptığı röportajda, “İnsanların alışverişe çıkması için hiçbir neden yok. Çevrimiçi her zaman daha ucuzdur,” diyor. “Müşteriler yaşamak istedikleri deneyimi yalnızca belirli saatlerde değil her an yaşayabilirler.”

Post Mobile AR hakkında gerçekten etkileyici olan şey, tamamen dijital olması nedeniyle, demoları çalıştırmak için gerçek ürünlere ihtiyaç duymamasıdır.

Spacee, mağazalarının birçoğu için etkileşimli bir Nest termostat mağaza içi ekran oluşturmasına yardımcı olmak için Walmart ile ortaklık kurdu.

Spacee,termostatın dijital bir versiyonunu oluşturmak ve ikisini birleştirmek için teknolojilerini kullanmadan önce beyaz bir hokey diskine benzeyen bir 3D mockup yazdırdı. Bu, canlı ürüne dokunmadan bir Nest cihazının nasıl kullanıldığının bir hissini alabilmeniz anlamına geliyordu.

Gerçek ürünü kullanmadığınız için, 3D modellemeden başka bir şey çalmak için hiçbir şey yoktur. Birileri mockup‘u çalsa bile,% 100 dijital olarak gördüğü AR deneyimini hala çalıştırabilirsiniz.

Alışverişin Geleceği

Walmart‘ın CEO’su Doug McMillon, Spacee’nin teknolojisini “bir alışverişin geleceği” olarak adlandırdı.

Howard şöyle açıklıyor: “Bizim teknolojimiz milyonlarca dolar tasarruf edebiliyor çünkü orada olmayanı çalamıyorsunuz,” diye ekliyor, “herhangi bir çekişme yok, güvenlik cihazlarına gerek yok, çalıntı bir cihazın yerini almaya gerek yok. ”

Spacee, Post Mobile AR‘yi ilk kez piyasaya sürdüğü için, teknoloji, AI‘i de kapsayacak şekilde gelişti. Bilgisayar, el çantası gibi bir nesnenin ekranda olup olmadığını algılayabiliyor ve deneyimi dondurmak yerine, AI bu deneyimi bir parçası haline getirebiliyor.

Spacee‘nin, mağaza içi ekranların ve perakende satışların ötesinde teknolojilerine yönelik büyük planları var. Eğlence, emlak ve tema parkları radarlarındaki pazarlardan sadece birkaçıdır ve şirket sürekli olarak daha fazla genişleme yoluna dikkat çekmektedir.

Kaynak:
vrscout
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close