DergiSosyal Medya

Google Haritalar Artık Dünya’yı Bir Küre Olarak Gösteriyor

Google, Google Haritalar’da yeni bir güncelleme yaptı. Uygulamayı kullnırken tüm yolu yakınlaştırdığınızda, Dünya artık düz bir yüzey olarak değil, dünya olarak görüntülenecektir.

Arama şirketi Google Haritalar twitter’daki değişikliği vurgulayarak, yeni 3D Globe Mode ile “Greenland’ın projeksiyonu artık Afrika’nın büyüklüğü değil” şeklinde açıkladı. Değişiklik sadece masaüstü arayüzünde mevcut. Mobil uygulamasında Dünya hala düz bir yüzey.

Şimdiye kadar, Google Haritalar gezegeni düz bir yüzeye yansıtan Mercator projeksiyonunu kullandı. Bu stil, haritalara yazdırmayı kolaylaştırır ve büyük ölçüde standartlaştırılırken, Dünya’nın çarpık bir görüntüsünü sunar.

Ekvator etrafındaki nesneler birbirlerine göre ölçeklenirken, kutuplara daha yakın nesneler gerçekte olduğundan daha büyük görünürler. Bunun iyi bir örneği, Grönland ve Afrika’nın göreceli boyutlarıdır.

Bir Mercator haritasında, Grönland, gerçekte Afrika’dan 14 kat daha büyük görünür.

Bir Google çalışanı 2009’da şirketin bir Mercator haritası kullandığını açıkladı. Çünkü yolların açılarını korumaya yardımcı oldu: “Haritalar’ın ilk lansmanı aslında Mercator’u kullanmadı. Stockholm gibi en yüksek yerlerde gerçekte yaptıkları gibi sokaklar harita üzerinde doğru açılarda buluşmadı. ”

Haziran ayında, Google restoranları bulmayı kolaylaştırmak için Keşfedin bölümünü yeniden tasarladı. Ayrıca pil ömrünü konum paylaşımına ekledi.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close