Otomotiv

Lego 1 Milyondan Fazla Parçadan Oluşan Bugatti Chiron Üretti

Bugatti, süper hızlı, akıl almaz şekilde pahalı araçların elle toplanmasıyla bilinir. Oyuncak tuğla şirketi Lego Perşembe günü yaptığı açıklamada, 2.6 milyon $ ‘lık bir Bugatti Chiron‘un bir ömür boyu çalışma kopyası ürettiğini duyurdu.

Onun muadili gibi, Lego Chiron bazı çirkin özellikleri var. Ayrıca Lego‘dan yapılan motor, sadece 5.3 beygir gücü üretir.

Araç, test çalışmaları sırasında saatte 12 milden biraz daha fazla (yaklaşık 18mph’lik bir “teorik” hıza sahip olmasına rağmen) hızlara ulaştı ve her şey 3,000 pound ağırlığındaydı.

Lego Chiron

Gerçek Bugatti Chiron‘u oluşturan 1800 parçayı bir araya getirmek 20 kişiden oluşan bir ekip ile altı ay sürüyor. Lego Chiron da aracı üretmesi için altı ay sürdü. Ancak 2,304 Güç Fonksiyonu motorları, 4,032 vites çarkı ve 2,016 aks dahil olmak üzere 1 milyondan fazla Lego Technic parçasından oluşuyor.

Lego‘dan yapılmış fonksiyonel bir hızölçer var. Hatta gerçek bir şey gibi, arabanın arka ucunda açılan çalışan bir aktif arka spoyler bile var. Lego kapıları, farlar, arka lambalar, direksiyon simidi ve fren pedalı da çalışır durumda.

Lego Chiron‘un üretilmesi için büyük bir çaba sarf ettiği görülüyor. Bu yüzden birkaç köşenin kesilmesi sürpriz değil. Lego gerçek Bugatti jantlarını ve lastiklerini kullandı.

Bazı parçaları güçlendiren küçük bir çelik çerçeve ekledi. Ayrıca, Lego aracın herhangi bir tutkal kullanmadan birleştirildiğini vurguluyor. Aracın yüzde 90’ından fazlası Lego parçalarından oluşuyor.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close