Astronomi ve Uzay

Samsung Ve NASA 4D Ay’da Yerçekimi VR Simülasyonunu Başlattı

Apollo Programı’nın 50. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, NASA; Gear VR tarafından desteklenen dünya dışı, konum tabanlı bir VR deneyimi geliştirmek için Samsung ile çalıştı.

Resmi bir açıklamada bulunan NASA Johnson Uzay Merkezi Stratejik Ortaklıkları‘ndan Sean Carter: “Bu yıldan itibaren; Ay’a inen bir düzine Amerikalıyı Apollo Programı’nın 50. yıldönümünü kutlayacağız. Samsung‘un geliştirdiği sanal deneyimler sayesinde, kamusal misyonları kamuya açık hale getirmek için çalışıyoruz. Yeni nesil astronotlara ilham vermekten heyecan duyuyoruz.”

New York’ta Samsung 837‘nin halka açılması;”Tüm İnsanlık için Ay” kapsamında, gerçek NASA uzay görevlerinin, derinlemesine bir simülasyonudur.

Katılımcılar, deneyimlerine; Dünya‘nın uydusu Ay‘daki düşük yerçekimi ortamını geçerken, astronotların nasıl hareket ettiğini açıklayan kapsamlı bir brifing ile başlar. Oradan, özel bir uçuş takımı kullanacaklar ve özel bir yerçekimi boşaltma teçhizatına dayalı  kablolar ile bağlanacaklar.

ARGOS

Galaxy S9 + ile güçlendirilmiş bir Samsung Gear VR kulaklık kullanarak, katılımcılar; sürükleyici bir VR simülasyonuyla soğuk zeminde zıplamanın nasıl bir şey olacağını deneyecekler.

Samsung‘un teçhizat tasarım ekibi; katılımcılara gerçekçi bir ağırlıksızlık hissi sağlamak için NASA‘nın Houston Johnson Uzay Merkezi’ndeki Aktif Yanıt Yerçekimi Boşaltma Sisteminden (ARGOS) sorumlu ekiple çalıştı.  ayrıca; ARGOS‘a aşina olmayanlar için köprü vincine benzer gelişmiş bir teçhizat sistemi; düşük yerçekimi senaryolarında potansiyel astronotları eğitmek için NASA tarafından katılımcılara temin edildi.

Samsung 837 ve Galaxy Studios‘un Tüketici Deneyimi ve Genel Müdür Yardımcısı Başkan Yardımcısı Zach Overton: “Samsung‘da, inovasyon sınırlarını zorlamak ve tüketicilere neyi yapamadıklarını söylemek için teşvik ediyoruz.

Ay deneyimini başlatmak ve Ay’da yürüme hissini getirmek için, güçlü mobil VR kulaklığımızın ve NASA ile yaptığımız yenilikçi çalışmanın kombinasyonunu tüketicilere sunmaktan gurur duyuyoruz.”

 

 

Kaynak:
vrscout
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close