Otomotiv

Ford’un Yeni Elektrikli Mustang Stili Otomobili : Mach 1

Bu hafta, Ford, “Mach 1” kod adı verilen tamamen elektrikli performansına sahip SUV aracının ilk fotoğrafını paylaştı. Mach 1 ilk olarak Detroit Auto Show’da, neredeyse dokuz ay önce duyuruldu. Ford elektrikli araç teknolojisine yaptığı yatırımı 11 milyar dolara çıkarttığını belirtti.

Bu yeni otomobil, Ford için bir sonraki aşamada iken, şirket aynı zamanda kanıtlanmış bir mirasa sahip bir ürüne de güveniyor. Diğer bir deyişle Ford, müşterilerini geleceğe yöneltmesi nedeniyle biraz nostaljiyi desteklemektedir.

Aslında, sektörde büyüyen bir trend. Kamera şirketlerinin filmden dijitale geçerken kameralarına klasik tarzlar nasıl yerleştirdikleri gibi, otomobil şirketleri de aynı şeyi yapmaya başladı.

Birçoğu geçen yıl benzer büyük bütçeli ya da filolarını çoğunlukla hibrit ve elektrik aktarma cihazlarına kaydırmayı planladıkları hakkında sözler verdiler. Elektrikli taşıt teknolojisi hala insanlara biraz ihtiyatlı yaklaştığından (“Peki ya bir yolculukta iken pil bittiğinde şarj cihazının yakınında değilsem?” Sorusu, bu sorunun ne kadar nadir olduğuna bakılmaksızın ortak bir sorudur. ) yeni kavramın nostalji ile yumuşamasını sağladı.

Şirketlerin müşterilere uzun zamandır bu oyunda olduklarını hatırlatmaları çok zekice. Genel olarak da riski azaltmak için kanıtlanmış bir formül. Film stüdyolarının Marvel özelliklerine göre 20 film yaptığını ya da bunlardan dördünün Minions karakterleri etrafında ortalanmış olmasının bir nedeni var: sıralamalar genellikle satıyor.

Mach 1, ya da aslında her ne olursa olsun, Ford’un yaklaşmakta olan EV’lerinin ilki olacak. Bu nedenle, Ford’un kendi içten yanmalı motordan uzaklaşmaya yönelik 11 milyar dolarlık taahhüdünün büyük bir kısmını taşıyor. Zaten biraz tanıdık gelmesi, muhtemelen onun hakkında en az şaşırtıcı olan şey olacak.

Kaynak:
theverge
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (3 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close