Otomotiv

BMW’nin Otonom Motosikleti Motorcuların Güvende Olmasını Sağlayacak

Otonom arabalar ve kamyonlar tüm dikkatleri çekebilir. Ancak bu dört tekerlekli araçlar dışında bir iki tekerlekli olanları var.

11 Eylül Salı günü, BMW sürücüsüz motosikletinin bir videosunu paylaştı. İçinde, sürücüsüz motosiklet motoru çalıştırır ve daha sonra bir pisti tamamlar. Tam bir durağa dönmeden önce kendi hızını arttırır ve döndürür. En iyi kısım ise: motosikleti çalıştıran teknoloji bir gün motorcular için yolları daha güvenli hale getirebilir.

Önce Güvenlik

Videoda BMW mühendisi Stefan Hans’un belirttiği gibi, şirket aslında sürücüsüz bir motosiklet yapmayı hiç düşünmemişti. Sadece motosikletler için motosiklet güvenliğini iyileştirmenin yollarını bulmaya çalışıyordu. Şerit tutma ve otonom fren sistemleri otomobilleri tutmaya yardım etmek gibi. Fikir, bir sürücünün yola yeterince dikkat etmemesi durumunda otonom özelliklerin gevşek kalmasıdır.

Yine de, bir gün motosikletlerin dağıtımını yapan araçların dağıtım filosuna katılmasını hayal etmek zor değil. Sonuçta, otomobillerden daha hafif ve bu nedenle daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyorlar.

 

Kaynak:
futurism
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (3 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Close