Kültür-Sanat

Sokak Kuşlarının Umulmadık Güzelliği

Son zamanlarda, hayvan sever sanatçılar ve fotoğrafçılar yeteneklerini alışılmadık bir hayvan olan güvercinlere yönelttiler. Bu kuşların bir kent manzarasından daha fazla olduğunu kanıtlayan sanatçılar, fotoğraf portreleri, uçma çalışmaları ve ressam Adele Renault’ın çarpıcı güvercin resimleri sayesinde güzelliklerini gözler önüne serdi.

         

Renault göz ardı edilen hayvanlara samimi bir bakış sunan gerçekçi portreler yaratıyor. Eserler, tuval üzerindeki küçük çalışmalardan, devasa duvarlara kadar geniş bir yelpaze gösterirken, bunların hepsi, parlak tüyleri, etkileyici yüzleri ve görünüşte “hırpani olan güvercinlerin” güçlü tavırlarını vurgulamaktadır.

Renault gerçek kuşların fotoğraflarından çalışırken, resimlerinde onların habitatlarına dair herhangi bir iz bulundurmuyor. Bunun yerine, onları çok özel kılan detaylara dikkat çekerek siyahın, beyazın ya da altının sert fonuna karşı resmediyor. Websitesinde “Onun nesneleri fotoğraflar gibi resmettiğini ancak daha sonra onların görünümlerinin değiştiğini, ayrıntıya girildiğini ve güneş ışığı gibi yayıldığını,” anlatıyor.

Onun esinlendiği güzelliklerin çok olmasının nedeni, Renault’un çalışmalarını ortaya koyarken derleyen, eklektik bir yaklaşıma sahip olmasıdır.

Eserlerini üst düzey galerilerde, kamusal alanlarda ve şimdi de bir kitabın sayfalarında bulabilirsiniz. Renault’un yapmış olduğu eserlerini derlediği bu kitabın adı, Feathers and Faces (Tüyler ve Yüzler).

                 

Her güvercin resminde, tüylerinin güzelliğini ve yüzlerinin etkileyici doğasını gözler önüne seriyor. Sanatçı Adele Renault, güvercinlerin umulmadık zarafetini yakalayan resimler yaratıyor.

Kaynak:
Adele RenaultMY MODERN METPinterestCOLOSSAL
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close