Oyun

Google’ın Chrome İçin Yeni Oyun Akışı Hizmeti : Project Stream’i Duyurdu

Streaming (Akış) hizmetleri insanların müzik ve film alma şeklini değiştirdi. Ancak stream şu ana kadar piyasada nispeten küçük bir etkiye sahip oldu. Oyun akışı için bant genişliği ve gecikme gereksinimleri, ses veya film içeriği açısından daha sağlamdır. Bir bant genişliği düşüşünün etkisi daha büyüktür. Buna rağmen, Microsoft’un, bir dizi büyük içerik sağlayıcı ve oyun şirketinin akış hizmetlerine yönelik yavaş ama istikrarlı bir hareketi vardır.

Microsoft, konseptine uygun yeni nesil bir Xbox geliştirmeyi planlıyor. Artık, Google bile, Project Stream adlı yeni bir Chrome tarayıcı girişimi ile eylemde bulunmak istiyor.

Google, Assassin’s Creed Odyssey’in yerel dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızdaki Chrome tarayıcısına yayınlanabileceği bir teknoloji demosu oluşturmak için Ubisoft ile ortaklık kurdu. Aslında Google, Odyssey’nin yayın hizmeti aracılığıyla kullanılabileceğini duyurmak için ikinci şirket oldu. Nintendo, Eylül ayında Switch ile ilgili olarak benzer bir açıklamasında yalnızca şirketin Japon üyeleri için kullanılabilir olduğunu belirtti. Google, aşağıda kendi oyunu hakkında bir video yayınladı:

Parçaları birbirine uygun hale getirebilirse, Google için çok fazla potansiyel var. Chromebook’lara yönelik olumsuzluklardan biri, oyun için donanımdan yoksun olmaları ve farklı pazarlara odaklanmaları.

Zayıflığı geleneksel olarak ele almak, ya bitmiş sistemlerin maliyetini artırarak ya da Google’ın, OS’in bulut odağını azaltan yerel yetenekleri kullanmak için iyi bir iş yapmasını gerektirerek platformun cazibesini azaltabilir.

Akıcılık kabiliyetlerinin avantajları, sağlam olduklarında, büyük ölçüde farkı ortadan kaldırabilmeleridir. Şimdiye kadar, akış özellikleri oyun dünyasında büyük bir etki oluşturamadı. Ancak geniş bant hizmetindeki kademeli iyileştirmeler ve daha çok şirketten daha sağlam çok oyunculu ağlar arasında daha popüler hale gelen bir fikir.

Project Stream beta’ya kaydolmakla ilgilenen herkes bu siteye gidebilir. Gereksinimler minimum düzeydedir. Tek ihtiyacınız olan bir Google hesabı, Ubisoft hesabı ve güvenilir internet erişimidir.

Demonun, Ocak ayı ortalarına kadar sürmesi bekleniyor. Ubisoft, yan görevlerle dolu olsa bile, oyunda yer almak için henüz yeterince çaba göstermedi. Ubisoft’tan bahsetmek gerekirse, şirket akışının, oyun akışı teknolojisiyle birçok denemenin ön saflarında yer aldığını fark etmemek zor.

Şirket CEO’su Yves Guillemot, bunun belirli bir amaca yönelik olduğunu açıkça belirtti. Bu yılın başlarında Guillemot basına verdiği demeçte, yerel tesislerin sonunda var olan kitleye dahil olacağına inandığını söyledi.

Guillemot Variety’e “Başka bir nesil göreceğimizi düşünüyorum, ancak adım adım daha az donanım görmemiz de söz konusu.” dedi. “Zamanla, stream’in birçok oyuncu için daha erişilebilir hale geleceğini ve evde büyük bir donanıma ihtiyaç duymayacağını düşünüyorum. Bir tane daha konsolu olacak ve ondan sonra, hepimiz stream’de olacağız. ”

Ubisoft’un Stream’e odaklanışı, Google’ın konuyla ilgili kendi yaklaşımını açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Kaynak:
extremetech
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (3 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close