Yazılım

Teknoloji Dünyasının En Yeni Sanal Asistanı: Mica

Apple’ın Siri’si ve Amazon’un Alexa’sı var. Fakat Mica her ikisinin hayat benzerliğini gölgede bırakıyor: Çarşamba günü düzenlenen konferansta Magic Leap, bir artırılmış gerçeklik başlangıcı olan bu AI ( artificial intelligence) prototipi açıkladı. Mica sadece bir ses asistanı değil. Şirketin, Real Leap One adı verilen artırılmış gerçeklik gözlüklerini taktığınızda aynı zamanda görebileceğiniz de bir şey. Mica insan gibi görünür ve davranır; göz teması kurar, gülümser, esner, dil çıkartır ve diğer insan benzeri ifadeleri kullanır.

Konferansta, Magic Leap’in insan merkezli AI’nın başkan yardımcısı John Monos, “Bizim odak noktamız, dijital insan temsili oluşturmak için sistemleri ne kadar ileriye taşıyabileceğimizi görmekti. Her şeyden önce, yüz hareketleri seni ona bağlayan şeydir. Teknik sorunlar, etkileşimleri ve zekayı insanların beklediği seviyeye yükseltmeyi getirmektedir” dedi.

‘Bilgi Nereden Alındı Açıklanmıyor’

Uzmanlar, Mica’nın gerçekçi avatarlarda bir atılım olduğunu; toplumla ilgili, insan bağlantılarından eğitime ve sağlığımıza kadar her şeyi etkileyen geniş kapsamlı etkileri olabileceğini söylüyor. Yeni başlayanlar , akıllı ev cihazları, TV’ler, stereo sistemler ve ışıklar da dahil olmak üzere açma veya kapatma işlemleri için kullanabilecek. Magic Leap, kişinin bir yıl önce katıldığı bir konserde favori şarkısını geri çağırması gibi detaylı soruları cevaplayabildiğini de gösterdi.

Şirket Mica’ın böyle bir bilgiyi nasıl öğrendiğini ise  açıklamıyor.

Kaynak:
QueerscifRollingStone
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Close
Close