Kitap Tanıtımı

Ceviz Kabuğundaki Evren / Stephen Hawking

Zamanımızın en etkili düşünürlerinden biri olan Stephen Hawking, fikirlerinin sadece maceraperestliği için değil, ifade ettiği açıklık ve zekâ için de bilinen entelektüel bir ikon. “Ceviz Kabuğundaki Evren” kitabında Hawking, okurları “gerçeklerin kurgudan daha garip olduğu” teorik fiziğin en uç noktasına götürüyor. Evrenin şartlarını ve evrenimizi kontrol eden ilkeleri açıklıyor. Profesör Hawking, teorik fizikçiler topluluğundaki pek çok kişi gibi, bilimin kâsesini yani kozmosun kalbinde yer alan her şeyin zor teorisini ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Anlaşılır ve sıkça başvurduğu sürükleyici tarzıyla evrenin sırlarını; süper yerçekiminden süpersimetriye, kuantum teorisinden M-kuramına, holografiden dualiteye kadar ortaya çıkarmak için kendi arayışında bize de yol gösteriyor. Ayıca okurları kendi ile birlikte bilimin vahşi sınırlarına götürüyor.

Karakteristik coşkusuyla Profesör Hawking, bir çeşit uzay yolculuğu boyunca, bu olağanüstü yolculukta bizi de yol arkadaşı olmak üzere yanına davet ediyor. Dünya, içinde yaşadığımız evreni anlamak isteyen herkes için önemli bir okumadır. Kitapta okura çizimler, fotoğraflar ve renkli grafikler eşlik ediyor. Kısacası “Ceviz Kabuğunda Evren”, “yaşamın ve evrenin fiziği” hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için harika bir başlangıç kitabı.

 

 

 

 

 

Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close