Kültür-Sanat

Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nin Büyüleyici, Geniş Koleksiyonu

Smithsonian Enstitüsü’nün Washington’daki Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde etkileyici eserlerden sadece birkaçı: Ay kayalar; Umut Elması; Tyrannosaurus rex'in fosilleşmiş iskeleti; M.Ö. 1200 yıllarına kadar uzanan eski mumyalar...

Smithsonian Enstitüsü’nün Washington’daki Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde etkileyici eserlerden sadece birkaçı: Ay kayalar; Umut Elması; Tyrannosaurus rex’in fosilleşmiş iskeleti; M.Ö. 1200 yıllarına kadar uzanan eski mumyalar…

Müze, 126 milyondan fazla bilimsel örneği ve kültürel kalıntıları barındırıyor ve devasa koleksiyonun büyük bir kısmı kapalı kapılar ardında tutuluyor.

Müze’nin özel deposunun; kuşlardan kemiklere, kelebeklere uzanan varlığıyla büyüklük ve kapsamı neredeyse hiç bilinmemekte. Eserler titizlikle korunuyor, kataloglanıyor ve düzenleniyor. Böylece yetkili bilimsel uzmanlar; yeni keşifler ve bulgular için müzede yer açıyor.

Smithsonian’s National Museum of Natural History

Müzeye göre amaç, geçmişi inceleyerek geleceği daha iyi tahmin etmek: NMNH bilim insanları ve dünya çapındaki meslektaşları, organizmaların evrimsel ilişkileri, biyolojik çeşitlilik kaybı ve küresel iklim değişikliği gibi hayati konuların ayrıntılı resimlerini oluşturacak bulmaca parçalarını araştırıyor.

Pek çok bölüm normalde halka kapalı olsa da; Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi; fotoğraflarda gizli olan, ilk bakışta zor bir bulmacanın perde arkasını sunuyor.

Smithsonian’s National Museum of Natural History
Kaynak:
Smithsonian National Museum of Natural HistoryMy Modern Met
Etiketler
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (2 oy verildi, Ortalama: 5 üzerinden 5,00 oy )
Loading...

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close