Büyük Frankfurt Otomobil Fuarı, Alman otomobil endüstrisinin gücünü bir kez daha gösterdi. Mercedes-Benz bir spor otomobile bir Formula 1 motoru koydu ve kendi kendine çalışabilir olduğunu duyurdu. BMW yarım düzine yeni model ortaya çıkardı. Audi kendi adına “AI” olan bir self-driver’ı gösterime sundu.

Frankfurt 2017 Avrupa, ABD ve Asya’dan onlarca önemli yeni otomobil getirdi. Bu şov da birçok yeni elektrikli araç ve övgü alan araç vardı.

Mercedes-AMG W06 Formula 1

Mercedes-AMG Project One, Mercedes-AMG W06 Formula 1 yarış arabasından zarif iki kişilik bir şasiye turbo V6 motoru naklediyor. Daha sonra, her iki ön tekerlekteki elektrik motorlarıyla, birincisi arka çekiş sağlayan ve dördüncü turbo şarjörü hibridleştirildi. Parça için geçerli olan, 1.000 hp üretildiğinde satışı yasal statü kazanacak. Fiyatı ise 2,7 milyon dolar.

Hyundai Kona

Hyundai Kona, sedan ağırlıklı şirketin ABD’de ihtiyaç duyduğu subcompact crossover. 164 inçte Honda HR-V‘den 5 inç daha düşük. 175 hp turbo dört, ön veya dört tekerlekten çekiş, Apple CarPlay ve Android Auto, 4G Wi-Fi ve 7 ila 8 inç dokunmatik ekranları bulunuyor. ABD 2018 yılının başında onu bir yıl sonra bir EV sürümü ile öngörüyor.

Kia Proceed

Kia Proceed (ya da “pro_cee’d”), gelecek nesil Kia Forte kompakt hatchback / sedanın benzeri telgrafik bir station wagon-neredeyse hatchback tasarım konseptidir. Aynı renkte gösterge tablosunda 90 kat boya var. Kabin (deri kumaş koltuklar, klasik araba garajı ve yüksek oktanlı yakıt) ile kokusu için üç aroma çeşidi vardır. Bu arada Kia, Stonic crossover‘ın Avrupa’da satış yapacağını, ancak küçük SUV‘lar için bile aşırı talepte bulunan ABD’ye satmayacağını söyledi.

Ferrari Portofino

Ferrari Portofino, 2018 yılı yaz aylarında 210.000 Dolar’dan başlayacak ve bir şekilde ulaşılabilir olacak. Ferrari markası. Bu, bir hardtop Cabrio, 591 beygir gücü twin-turbo V8 3,5 saniyede 0-60 kez yetenekli, Ferrari California’dan türetilmiş bir model. Seçilen hız, motor devir / dakika ya da dişliyi öğrenmek isteyenler için, büyük bir 10.25 inçlik orta nokta dokunmatik ekran ve yolcunun önüne konulan isteğe bağlı bir mini ekran var.

BMW X7

X5‘den daha uzun bir ayak olan BMW X7 Konsepti, Mercedes-Benz GLS gibi üç sıralı bir SUV kruvazörü. BMW‘nin teknik özelliklerini alıyor. Gaz, dizel motorlar veya altı ve sekiz silindirli plug-in hibrid motorlarına sahip. Eleştirmenler, yanaklardaki ve arka güverte kapağındaki ve saldırgan ızgaradaki büyük L-şekli stilinden hoşlanmadılar. Otomobilin alçak gönülülükten yoksun olduğunu söyleyen bir BMW yetkilisi Automotive News‘a “Çok mütevazi olmak bu tür bir otomobilin yanlış ifadesi olabilir.” dedi.

Porsche Cayenne Turbo

Yeni 3. nesil Porsche Cayenne Turbo 3.7-3.9 saniye 0-60 mil ve 4.8 litrelik ikiz turbo V8’den 177 mil hıza ulaşabiliyor. Vücut rulosu stabilizasyonu için 48 voltluk bir pil kullanıyor. Gösterge paneli, iki 7-inç LCD ile çevrelenmiş bir analog tach; orta sıranın 12.3 inçlik bir LCD‘si var. Porsche bayileri Aralık ayında ön sipariş alacak ve 2019 sonbaharında teslim edecek (Tesla gibi). Turbo olmayan Cayennes üretimi altmışlı yaşlarda başladı.

Volkswagen T-ROC

Volkswagen T-ROC, VW’ye Tiguan‘dan daha küçük, özellikle sıkı park alanlarıyla sınırlı olan kentsel sürücüye hitap eden küçük kompakt bir kullanım sunar0.0 165 inç uzunluğunda ve VW Golf hatchback‘ine dayanıyor. Ön veya dört tekerlekten çekiş sunuyor. Dünya pazarı bu sene 148 ve 197 hp gazı, artı mazotlar edinecek. Diğerlerinin subcompact SUV yaparken, VW T-ROC için bir ABD pazarının olup olmadığını tartışıyor.

Land Rover Discovery SVX

Land Rover Discovery SVX Concept off-roading içindir. Yaklaşım, kopuş ve gidiş açılarını geliştirir. Kayaların önüne kayak altı plakalar, üstyapıdaki portakal vurguları, üstü arka cırcır vinç ve üstte ciddi bir ışık bar bulunmaktadır. Güç, 517 beygir gücünde süper yüklü bir V8’den gelir. Aktif makaralı kumanda, Discovery’yi karayolları ve arka yollarda eğilmeye karşı korur.

C-HR Hy-Power Concept

Toyota, C-HR Hy-Power Konseptinin, ana akım hibridleri hassas bulan insanlar için çekicilik yaratacak şekilde tasarlandığını söylüyor. Zaten olağandışı CH-R ve bir hibrid güç aktarım organına biraz dış trim ekliyor. Hy-Power baz C-HR‘nin yavaş olan 0-60 mil / saate (“coupe-high rider”) yavaşlama sağlayabilir. Bu, Avrupa’da satılacak; ABD içinse planları kesin değil.

Audi Q7 e-tron Quattro SUV

Audi Q7 e-tron Quattro SUV, dizel motor ve dört tekerlekten çekiş özellikli ilk plug-in hibrididir. Audi, kombine yakıt tüketiminin EV sürüşü dahil 124-137 mpg seviyesinde olduğunu söylüyor. 3.0 litre V6 dizel ve 17.3 kW’lık bir pille çalışan motorlar var. Toplam 258 beygir gücü veya 190 kW EV-only menzil 35 mil. Hızlı bir şarj cihazıyla, 2,5 saat içinde tekrar çalışmaya hazırdır. Dizel, iyi bir PHEV tamamlayıcısıdır; uzun karayolu rotalarında en verimli araçtır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Mantis Karidesi’nden Esinlenen Kamera Geliştiriliyor

Mantis karidesinin görsel sisteminden esinlenen, araştırmacıların otomobillerin zorlu görüntüleme koşullarındaki tehlikeleri fark…

Mercedes-Benz W125 Rekordwagen (1938)

Raporlar, Merc’in, yan egzoz borularından patlayan vahşi gürültüyle gözlemcileri şok ettiğini…

Yerli Otomobil Tanıtıldı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) yerli elektrikli otomobili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın…

Jetsons’ın Simgesi Uçan Araçların, Sürdürülebilir Hareketlilikteki Rolü

1960’lardan beri izlediğimiz çizgi film The Jetsons’da George Jetson’ın, her yolculuğunun sonunda…