Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan P&G markası Oral-B, Barselona’da gerçekleştirilen 2016 GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde ağız bakım standartlarını belirleyecek son yeniliğini sundu: Türünün tek örneği olan ve Oral-B’nin bugüne kadar ürettiği en akıllı diş fırçalama sistemi olan, Oral-B GENIUS.

Yeni Oral-B GENIUS, fırça içerisinde yer alan hareket sensörü ile bluetooth üzerinden bağlayacağınız akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak sizi takip eden ve hiçbir alanı atlamadan diş fırçalamanızı sağlayan Konum Algılama Teknolojisine sahiptir. Bu sayede kullanıcılar akıllı telefonlarına yükledikleri Oral-B App 4.1 aracılığıyla her bölgeye uyguladıkları basınç, fırçalama süreleri konusunda anında bilgi alarak, tam olarak diş hekimlerinin tavsiye ettiği gibi dişlerini fırçalayabilirler. Bütün bu özellikler, Oral-B’nin Salınım – Dönme ve Titreşim teknolojisi ve yuvarlak fırça başlığı ile bir araya gelerek kullanıcıların ağız sağlıklarını iyileştirmesine yardımcı olur.

Yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacak olan YENİ Oral-B GENIUS’ı Dünya’nın en akıllı diş fırçası yapan özellikleri aşağıda:

  • Konum algılama teknolojisi: Fırça içerisine yerleştirilmiş sensörler aracılığıyla ve akıllı telefon yardımıyla, kullanıcıların temizlemekte olduğu ağız bölgelerini hisseder ve tanır.
  • Salınım – dönme – titreşim teknolojisi: Oral-B’nin patentli teknolojisi her dişi temizler ve yuvarlak fırça başlığı, normal bir diş fırçası ile karşılaştırıldığında her fırçalama işleminde üstün bir temizlik sağlayarak ulaşılması zor olan bölgelere ulaşır.
  • Üçlü basınç sensörü teknolojisi: Basınç sensörü sayesinde, şarjlı diş fırçası çok fazla basınç uygulandığında görsel bir uyarı vererek, fırça başlığının hızını otomatik olarak düşürür ve titreşimleri sonlandırır böylece diş etlerinin zarar görmesini engeller.
  • Profesyonel süre ölçer: Akıllı telefon uygulamasına bağlı olmadığında bile Oral-B’nin Profesyonel Süre Ölçeri, diş hekimlerinin tavsiye ettiği iki dakikalık diş fırçalama süresini sağlamak için kullanıcıyı uyarır.
  • Kişiselleştirilmiş çok renkli 360° ışıklandırma sistemi olan SmartRing, kullanıcıların diş fırçalama deneyimlerini daha eğlenceli ve kişisel hale getirmesini sağlayarak Oral-B uygulaması aracılığıyla fırçalarını özelleştirmesini sağlayan 12 farklı renkte ışığa sahiptir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Blu-ray’in 10.000 Kat Yoğunluk Sunan, 5D Veri Depolama Teknolojisi

 Southampton Üniversitesi’ndeki bilim insanları; son teknoloji lazerler kullanarak ve biraz problem…

Yeni Tıbbi Dereceli Akıllı Saat, Epilepsi İle Yaşamaya Yardımcı Oluyor

Embrace smartwatch onaylanmış bir tıbbi cihazdır. Giyilebilir akıllı sistemler içinde yer alan…

Gelecekteki 6G Ağı İçin Bir Şablon Oluşturma

 Geleneksel ağlar; son teknoloji hesaplama, video analizi ve siber güvenlik gibi bant…

Project Taara: Lazerle Nehrin Üzerinden İnternet Işınlamak

Alphabet‘in araştırma ve geliştirme şirketi X’te, Project Taara adlı proje üzerinde çalışan…