Yeni bir başlangıç, hava kirliliğini izleyen akıllı bir maske yardımıyla sağlığınızı ve refah seviyenizi arttırmayı amaçlıyor.

Cambridge Mask Company’den gelen cihaz, bir uygulama yardımıyla bölgenizdeki kirliliği izleyebilir. Size maskenin ne zaman giyeceğini ve ekli filtrenin ne kadar süre boyunca sizi koruyabileceğini söyleyebilir.

Maskenin kendisinde, kimyasal, nükleer ve biyolojik saldırılarda kullanılmak üzere İngiliz askeri biriminin yardımıyla yaratılan üç filtre bulunur. Bunlar, virüsleri ve bakterileri emerek öldürmek için gümüş ile de işlem görmüşlerdir.

Şirket diyor ki, dizel dumanlarından üretilen toksik nitrojen oksit gibi diğer gazların solunumunu önlemeye yardımcı oluyor.

Maskenin, kullanıcıların hava koşulları endeksini (AQI) değiştirmek için kullanılabiliyor. Bunu filtre değişimine ihtiyaç duyulduğunda kullanıcıların solunum modellerini ölçebilen ve uyaran kapaktaki Bluetooth sensörü aracılığıyla çalışıyor. Hava tehlikeli olabilir.

Hava Kirliliği Maskeleri

Cambridge maskesi, uygulama içinde birden çok kullanıcı da kayıt edebiliyor. Yani, bir aile veya grup belirli düzeylerinde sekmeler kaldırabiliyor.

Ancak bu, sabah geçişlerinde yaşadıkları yüksek hava kirliliği seviyelerinde herhangi bir kişi için sağlam bir araç gibi görünebilir.

Yine de kimyasal duyarlılıklara ya da düşük bağışıklık sistemine karşı korunmaya ihtiyaç duyan, kamuya açık bir maske takmış olan insanlar hala tamamen rahat hissetmez.

Londra gibi son zamanlarda hava kirliliği seviyeleri konusunda uyarı alan kentlerle, bu pazarın bir sıçrama yapmak için bu gibi maskeler için açık olabileceği olası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Atık Plastiklerin, Yüksek Değerli Malzemelere Dönüştürülmesi

ABD Enerji Bakanlığı Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuarı’ndaki (NREL) araştırmacılar; atık plastiklerin geri…

Güneş Hasadının Binaların Yan Tarafına Dahil Edilmesi, Enerji Sürdürülebilirliğini Artırabilir

İnşaatçılar; Güneş hasatını bir binanın dış kenarına dahil edebilirlerse, yapının ihtiyaç duyacağı…

“Nesnelerin İnterneti” için Fotovoltaik Motorlu Sensörler

RFID tabanlı cihazlar iç ve dış aydınlatma koşullarında çalışır ve daha uzak…

Microgrids ve Blockchain İle Enerji Geleceği Güçlenecek

Enerji üretiminde bir devrime hazırlanılıyor. Milyonlarca insanın elektrik ihtiyacının bir avuç mikro…