Türkiye’de günde 50 bin istenmeyen çağrı ve kısa mesajın engellenmesini sağlayan Truecaller uygulaması, akıllı çağrı geçmişi, uygunluk görüntüleme ve yeni çevirici ekranı ile yüz milyonlarca kullanıcının cep telefonlarında kalıcı yerini almaya hazır.

Truecaller devrim niteliğindeki yeni özellikleri ile akıllı cep telefonu kullanımında çağ atlatıyor. Truecaller’ın arayan numaranın kime ait olduğunu görme ve online telefon rehberi özelliklerinin yanına, akıllı çağrı geçmişi, aranmak istenen kişinin uygunluğunu görüntüleme ve doğrudan telefon aramalarının yapılabildiği çağrı ekranı geldi. Aranan ve arayan kişiler hakkında bilgi vererek telefon iletişimini daha güvenli ve kolay hale getiren Truecaller’ın yenilenen mobil uygulaması, iletişimi üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen herkese hitap ediyor.

Truecaller’ın yeni özellikleri
Akıllı çağrı geçmişi, telefon rehberinizde olmasa bile bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları gerçek isimlerle ve varsa resimleri ile değiştirir. Artık hiçbir numarayı telefona kaydetmek gerekmeyecek.

Uygunluk Görüntüleme ile aranmak istenen kişinin çağrı almaya uygun olup olmadığını, daha arama gerçekleştirmeden görüntülenebiliyor. Böylece artık meşgul sinyali duymak veya birinin işini telefon ile bölmeye son.

Çağrı Ekranı ile telefon aramaları doğrudan Truecaller üzerinden yapılabiliyor. Böylece Truecaller haricinde telefonda başka bir uygulama kullanmaya gerek olmuyor.

Truecaller ile Truedialer gücünü birleştirdi
Uygulamanın yeni özellikleri hakkında yorum yapan Truecaller Kurucu Ortağı ve CEO’su Alan Mamedi, “Truecaller arayan numaranın kime ait olduğunu göstermesi ve spam aramalardan koruması ile dünya çapında yüz milyonlarca kişinin günlük gereksinimi haline geldi. Uygulamaya doğrudan arama yapabilme imkanı ve telefon numarası bilgilerine daha fazla içerik ekleyerek Truecaller’ı bir üst seviyeye taşıyıp, insanların telefon ile arama alışkanlıklarını iyileştiriyoruz. Artık telefon ile birlikte hazır gelen numara çevirme uygulamasını tamamen silip, hem gelen hem giden aramalarınız için yalnızca Truecaller’ı kullanabilirsiniz. OEM partnerlerimizin bizi bu konuda desteklediklerini görmek de ayrıca çok sevindirici” dedi.

2014 yılında Truecaller, Truedialer adlı uygulamayı kullanıcılara sunup, cep telefonunun icadından beridir değişmeyen telefon açma eylemini modern çağın gereklerine göre yeniledi. Kullanıcılardan gelen yoğun talep doğrultusunda, Truedialer’ın birçok özelliği doğrudan Truecaller içine entegre ediliyor. Böylece kullanıcılar, tüm telefon açma ve çağrı alma deneyimlerini bir tek uygulama ile yönetebilecekler.

Uygulamanın son güncellemesi bugün Android kullanıcıları için servis edilecek. Önümüzdeki haftalarda diğer platformlardaki kullanıcılarda yeni güncellemeden yararlanacaklar. Hali hazırdaki Truedialer kullanıcıları da kademe kademe Truecaller’a yükseltilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…