Şirketin, kompleks kablosuz kulaklıkları açığa çıkarmak için daha fazla zamana ihityacı var.

ar-160919131

Apple AirPod’ları Eylül ayının “See Your” etkinliğinde, Ekim ayının sonuna kadar planlanmış bir lanse ile duyurdu. Ancak bu ayın sonlarında şirket gelecekte çıkış tarihi belirlemeden gönderileri erteledi. Teknolojik titan kablosuz kulaklıklar hala ortaya çıkmadı ve halka ne zaman hazır oldukları belirtilmedi. Ürünlerini istekli bir topluluğa çarpıcı bir şekilde ortaya çıkarma konusuna büyük önem veren bir şirket için, bu alışılmadık bir hayal kırıklığıdır.

iphone-7-640x307

Apple’ın, 2010 yılında imalat zorlukları nedeniyle ertelendiğini iddia ettiği beyaz iPhone’tan bu yana ertelenen ilk üründür. Ancak şirket AirPod’ları niçin mağaza raflarından kaldırmadıkları konusunda da ketum. Muhtemelen, artan karmaşıklıklarından kaynaklanıyor; gelişmeleri bilen bir kaynak The Wall Street Journal’a anlattı. Normal kablosuz kulaklıkların aksine her iki AirPod parçasıda sadece bir kulaklıkta, Bluetooth üzerinden sinyal alır. Bu durumda, Apple ürününün aralarındaki ses senkronizasyonu ve dengelenmesinin gecikişini uzaklaştırmak ve ayrıca parçalardan birinin bataryasının ölmesi veya kaybolması durumunda neler olacağına değinilmesi gerektiği anlamına geliyor.

internalairpod

Apple’ın sessizliği, Noel hediyesi almak isteyen insanlar için zor bir umut.Ancak AirPod’lar ilk geciktiğinde kaydettiğimiz gibi, iPhone 7-interfacing W1 chip, Beats kulaklıklar, Solo3 ve Powerbeats’ın iki modelinde de bulunuyor. Aksi halde, Apple’ın kaybı rakiplerinin kazancıdır: Kablosuz kulaklıklar sonuçta 2016 yılının ilk yarısında satılmaya başlanmıştır.Teknik olarak, insanlar halen daha fazla kablolu olanları satın alıyor ancak Bluetooth kulaklıkların yüksek fiyatları da, paranın buraya girmesini engellediği anlamına geliyor. Apple’ın, bu sezonda 160$ birimindeki AirPod’larını kullanamamasından dolayı ne kadar kaybettiğini kimse tahmin edemiyor.

 

 

 

Kaynak://www.engadget.com/2016/12/09/apples-airpods-wont-be-ready-for-the-holidays/
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Blu-ray’in 10.000 Kat Yoğunluk Sunan, 5D Veri Depolama Teknolojisi

 Southampton Üniversitesi’ndeki bilim insanları; son teknoloji lazerler kullanarak ve biraz problem…

Gelecekteki 6G Ağı İçin Bir Şablon Oluşturma

 Geleneksel ağlar; son teknoloji hesaplama, video analizi ve siber güvenlik gibi bant…

Project Taara: Lazerle Nehrin Üzerinden İnternet Işınlamak

Alphabet‘in araştırma ve geliştirme şirketi X’te, Project Taara adlı proje üzerinde çalışan…

Sualtı ve Hava Taşıtı İletişimi Sağlayan Sistem: TARF

MIT araştırmacıları tarafından geliştirilen yeni bir sistemde; sualtı sonar sinyalleri, havada bulunan…