AKO’nun Türkiye temsilciliğini yaptığı Falken, Azenis FK453 lastiğini Türkiye pazarına sundu. Ultra yüksek performansıyla dikkat çeken lastik, sürüş konforundan vazgeçmek istemeyen otomobil tutkunlarına daha fazla yol tutuş ve sürüş keyfi imkanı sunuyor.

Hedef kitlesinde BMW’nin M ve 7 serileri, Audi RS, Audi A6 ve Alfa Romeo gibi spor otomobiller bulunan Azenis FK453, zengin ebat aralığı ile otomobil tutkunlarının beğenisine sunuldu. Falken’in bir önceki jenerasyona göre yüzde 25 daha fazla kuru yol tutuşu ve yüzde 30 daha fazla ıslak yol tutuşu sağlayan lastik, virajlarda yüksek stabilite ve üst düzey direksiyon hassasiyeti sağlıyor.

Yeni sırt deseniyle yüksek miktarda su tahliyesi sağlayan Azenis FK453, bunun yanı sıra tatmin edici bir ses seviyesi ortaya koymak üzere optimize edildi. Avrupa pazarı için geliştirilmiş olan Azenis FK453, bu pazarın gereksinimlerine yanıt vermek için tasarlandı. Kavrama ve ıslak zeminde tutunma gibi performans özelliklerine dikkat edilen lastik, sportif sürüş sırasında beklenen performans ve hassasiyeti sunabilmesi için Almanya’nın Nürburgring gibi çok sayıda yarış pistinde test edildi.

Hatta lastikte kullanılan teknolojilerden biri bu pistin adını taşımaktadır: NUR-Spec. Bu adlandırma, lastik sertliğini ve sürüş hissini iyileştiren naylon içerikli takviye edilmiş lastik yapısı için kullanılıyor. Bu yapı, FK452’ye oranla zemin ile temas alanını arttırmaya ve performans değerlerini, özellikle ıslak zeminde yol tutuşu ve frenleme kabiliyetini ciddi ölçüde geliştirmeye imkan sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Blu-ray’in 10.000 Kat Yoğunluk Sunan, 5D Veri Depolama Teknolojisi

 Southampton Üniversitesi’ndeki bilim insanları; son teknoloji lazerler kullanarak ve biraz problem…

Gelecekteki 6G Ağı İçin Bir Şablon Oluşturma

 Geleneksel ağlar; son teknoloji hesaplama, video analizi ve siber güvenlik gibi bant…

Project Taara: Lazerle Nehrin Üzerinden İnternet Işınlamak

Alphabet‘in araştırma ve geliştirme şirketi X’te, Project Taara adlı proje üzerinde çalışan…

Sualtı ve Hava Taşıtı İletişimi Sağlayan Sistem: TARF

MIT araştırmacıları tarafından geliştirilen yeni bir sistemde; sualtı sonar sinyalleri, havada bulunan…