Sensormatic tarafından sunulan Fiziksel Güvenlik Bilgi Yönetimi Sistemi (PSIM), birbirinden bağımsız veriler üreten güvenlik sistemlerinin tek bir ekranda aynı dili konuşmasını sağlıyor.

Geniş güvenlik ihtiyacı olan yerlerdeki tüm güvenlik sistemlerini tek bir arayüzden yönetmeye imkan veren yazılım, önceden hazırlanmış senaryolar sayesinde operatörlerin olası tehditler karşısında belirlenen bir iş akışını takip etmelerini sağlayarak operasyonel yükü azaltır.

Farklı uzmanlık gerektiren sistemler için ortak bir güvenlik dili bankalar, plazalar, havalimanları, büyük endüstriyel tesisler ve benzeri geniş güvenlik ihtiyacı olan büyük organizasyonlarda birbirinden farklı akıllı güvenlik sistemleri kullanılıyor. Geçiş kontrol sistemleri, yangın algılama, video izleme vb. sistemlerin her biri kendi dinamiklerine göre veri üretiyorlar. PSIM, bu verileri tek bir arayüze aktarılıyor. Bu sayede, sistemi izleyen operatörlerin her sistem için ayrı ayrı uzmanlık sahibi olması zorunluluğu ortadan kalkarak, işletme için hem operasyonel hem de insan kaynağının kullanımında verimlilik sağlanıyor.

Basit, anlaşılır arayüz ve canlı takip imkanı
PSIM yazılımı ile sağlanan ortak arayüzde, olayların izlenmesi ve müdahale edilmesi çok kısa sürede ve kolayca gerçekleşiyor. Örneğin bir olay anında, olayın gerçekleştiği lokasyon ekrandaki harita üzerinde görülüyor. Eş zamanlı olarak olay yerine ait video görüntüsü operatör ekranında otomatik olarak beliriyor ve olayın bütününün canlı takibine olanak tanınıyor. Kolay anlaşılır bir arayüz olması sebebiyle operatörün hızlı ve etkin kullanımı sağlanıyor.

Duruma özel senaryolar ile kesintisiz güvenlik
PSIM bünyesinde oluşturulabilen senaryolar ile bir olay anında alınması gereken aksiyonlar önceden belirlenebiliyor. Örneğin bir yangın anında, operatörün izleme ekranında durumu netleştirecek sorular otomatik olarak beliriyor. Sorulara verilen her bir yanıt, operatörün izlemesi gereken bir sonraki adımı belirliyor. Sistemleri izleyen operatörler, olay anında ekranda beliren yönergeleri takip ederek, herhangi bir ek bilgi yada uzmanlığa gerek kalmadan olaya en doğru şekilde müdahale edebiliyor. Bu sayede, sistem hatasız şekilde çalışırken, operatörün olaylara verdiği tepki süresi ve iş akışı takip performansı ölçülebiliyor.

Var olan sistemlere entegre ve geliştirilmeye açık
PSIM için yeni sistem kurulması gerekmiyor. Var olan sistemlere entegre olabiliyor. Ayrıca ileride ihtiyaca göre sistemi geliştirecek yeni entegrasyonlara da imkan veriyor.

Güvenliğin iş sürekliliğinin vazgeçilmez bir parçası olduğuna dikkat çeken, Sensormatic CEO’su İsmail Uzelli, “Günümüzün değişen teknolojisiyle güvenlik sistemleri de çeşitleniyor ve gelişiyor. Bu karmaşık sistemleri yönetmek ise belirli bir uzmanlık gerektiriyor. PSIM ile biz tüm bu sistemleri tek bir yazılımın altında yönetme imkanı sunuyoruz. Bu sayede işletmeler sistemlerin yönetimini çok daha kolay ve hatasız sürdürebiliyorlar. Bu kusursuz işleyiş de genel iş süreçlerine olumlu şekilde yansıyor.” dedi.

PSIM-2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…