My ModernMet

Vejetaryan veya glutensiz pek çok alternatif restoran bulunuyor. Bunlara bir de ilginç bir restoran eklendi. Tokyo’daki Sushi Singularity’de, akşam yemekleri tamamen yeni bir misafirperverlik düzeyinde ele alınacak. Restoranda yemek yemek için, konukların sadece masa rezervasyonundan daha fazlasına ihtiyaçları olacak. Özel 3 boyutlu suşi yapımı için kullanılacak biyolojik örnekler hazırlamaları istenecek.

My ModernMet

Konsept, her müşteriye uyacak şekilde zengin içerikli yemekler yaratmak için, bilimi gıda ile birleştiren bir Japon şirketi olan Open Meals tarafından yaratıldı. Her misafir postayla bir sağlık test kiti alır, böylece rezervasyondan önce idrar, tükürük ve hatta dışkı örnekleri elde edilir.

My ModernMet

Her kit daha sonra analiz edilerek, “Sağlık Kimliği” haline getirilip, restorana geri gönderilir. Postayla gelen; kişilere kendi bedensel sıvılarını gönderme fikri; kişiyi yemekten biraz uzaklaştırabilir. Ancak; Sushi Singularity, özel sağlık gereksinimlerine fayda sağlayacak malzemeler ve ham vitaminlerle dolu kişiselleştirilmiş suşi tarifleri hazırlamak için bu biyodatayı kullanabiliyor.

My ModernMet

Restoranın fütüristik tasarımları bununla da btmiyor. Restoran suşilerini dev robot kollara sahip, bir 3D yazıcı kullanarak üretecek. Open Meals; Güneydoğu’daki 3D baskılı suşi’yi, geçen yıl Austin’deki Southwest Interactive Festival tarafından, “Sushi Teleportation” adı altında piyasaya sürdü. Buradaki restoratörler; her mükemmel suşi küpünü, sadece iyi lezzet ve sağlığa fayda sağlamak için tasarlanmadı; tüm bunlar aynı zamanda bir sanat eseri gibi görünüyor.

My ModernMet

Sushi Singularity 2020’de açılacak. Bu arada, daha fazla bilgi için Open Meals web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

//open-meals.com/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

New York’un İlk Vegan Kasabı

Önümüzdeki ilkbaharda açılacak olan Monk’s Meats, buğday gluteni olan seitan’ı kullanarak hiçbir…

Havayı Temizleyen Yeni Teknoloji; “BioSolar Leaves”

İlk bakışta parlak yeşil güneş panelleri gibi görünebilirler. Ancak, elektrik üretmek yerine,…

Bitkilerde Tohum Yağı Verimini Arttırmanın Sürdürülebilir Yolu

Singapur Nanyang Teknoloji Üniversitesi (NTU) bilim insanları; laboratuvar koşullarında tohumlardaki doğal yağ…