Tarım ve Gıda

Biyolojik Örneklere Dayalı 3D Baskılı Suşi Servisi

0

Vejetaryan veya glutensiz pek çok alternatif restoran bulunuyor. Bunlara bir de ilginç bir restoran eklendi. Tokyo’daki Sushi Singularity’de, akşam yemekleri tamamen yeni bir misafirperverlik düzeyinde ele alınacak. Restoranda yemek yemek için, konukların sadece masa rezervasyonundan daha fazlasına ihtiyaçları olacak. Özel 3 boyutlu suşi yapımı için kullanılacak biyolojik örnekler hazırlamaları istenecek.

My ModernMet

Konsept, her müşteriye uyacak şekilde zengin içerikli yemekler yaratmak için, bilimi gıda ile birleştiren bir Japon şirketi olan Open Meals tarafından yaratıldı. Her misafir postayla bir sağlık test kiti alır, böylece rezervasyondan önce idrar, tükürük ve hatta dışkı örnekleri elde edilir.

My ModernMet

Her kit daha sonra analiz edilerek, “Sağlık Kimliği” haline getirilip, restorana geri gönderilir. Postayla gelen; kişilere kendi bedensel sıvılarını gönderme fikri; kişiyi yemekten biraz uzaklaştırabilir. Ancak; Sushi Singularity, özel sağlık gereksinimlerine fayda sağlayacak malzemeler ve ham vitaminlerle dolu kişiselleştirilmiş suşi tarifleri hazırlamak için bu biyodatayı kullanabiliyor.

My ModernMet

Restoranın fütüristik tasarımları bununla da btmiyor. Restoran suşilerini dev robot kollara sahip, bir 3D yazıcı kullanarak üretecek. Open Meals; Güneydoğu’daki 3D baskılı suşi’yi, geçen yıl Austin’deki Southwest Interactive Festival tarafından, “Sushi Teleportation” adı altında piyasaya sürdü. Buradaki restoratörler; her mükemmel suşi küpünü, sadece iyi lezzet ve sağlığa fayda sağlamak için tasarlanmadı; tüm bunlar aynı zamanda bir sanat eseri gibi görünüyor.

My ModernMet

Sushi Singularity 2020’de açılacak. Bu arada, daha fazla bilgi için Open Meals web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

//open-meals.com/

Spread the love

‘Yumuşak Robot’ Bileşenleri İçin Kullanılan Dinamik Hidrojel

Previous article

Daha Hızlı Makine Öğrenme Modelleri Tasarlayan, Yeni Algoritma

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login/Sign up