Bosch Ev Aletleri ve National Geographic Channel işbirliğiyle gerçekleştirilen Bosch Çevre Seminerleri için Türkiye’ye gelen Nat Geo kaşifi Thomas Culhane, Kocaeli Üniversitesi öğrencileriyle buluşup gençleri iklim değişikliği, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında bilgilendirdi.

Bosch Ev Aletleri, dünyada bilim, macera ve keşfin öncüsü içerikler sunan National Geographic Channel işbirliğiyle son 3 yıldır Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilen toplam 15 çevre seminerinin ardından Nat Geo kaşifi Thomas Culhane’i 4. kez Türkiye’ye getirdi. Özellikle iklim değişikliğinin günlük hayatımıza olan etkileri, geri dönüşüm, yeşil teknolojiler ve güneş enerjisi konularında uzman olan Culhane, kurucusu olduğu sivil toplum örgütü Solar C.I.T.I.E.S ile dünyanın çeşitli bölgelerinde evlerin çatısına güneş enerjisiyle çalışan su ısıtıcıları yerleştirmek veya geri dönüşüm ile üretilen elektrik, gaz, su gibi doğal ihtiyaçların karşılanmasını sağlamak gibi projeler gerçekleştiriyor.

Bosch Çevre Seminerleri’nin 16.sı, bu yıl düzenlenen seminerlerin ise ilki olan Kocaeli Üniversite’sindeki seminer öncesinde, bir basın toplantısı düzenlendi. Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer, toplantıda yaptığı konuşmada, iklim değişikliğiyle mücadelenin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Süer ayrıca “İklim değişikliğiyle mücadele etmek için kişisel olarak yapabileceğimiz pek çok şey var; ev aletleri kullanırken bile bu mücadeleye destek olabiliriz. Çevrenin korunması, Bosch için kilit bir ilke ve yeni inovasyonların itici güçlerinden biri. Ürünlerimizden hayata geçirdiğimiz projelere, hatta reklam filmlerimize kadar dokunduğumuz her yerde çevreye duyarlılığımızı aktarmak ve tüketicilerimiz nezdinde bu konuda bir farklılık yaratmak amacındayız. Bu amacımız doğrultusunda dört yıldır Bosch Çevre Seminerleri’ni sürdürüyoruz; National Geographic Channel ile 2012 yılı itibariyle başlayan işbirliğimiz çerçevesinde üniversite gençliğine özel bir çalışma yürütmenin mutluluğu yaşıyoruz. Ancak daha fazla kişiyi bilinçlendirmenin yollarını da arıyoruz. Bu kapsamda yalnızca öğrencilere ulaşmakla kalmayacağız; İklim Değişikliği web sitesinden ve Bosch Home Türkiye YouTube sayfasından seminerlerimizin canlı yayınını yaparak çok daha fazla kişiye ulaşacağız.” dedi.

Thomas Culhane, seminere katılan öğrencilere yaşadıkları şehirlerde çevre kirliliğini azaltma, iklim değişikliğinin yarattığı hasarlardan minimum düzeyde etkilenmeye ve özellikle ev içerisinde tasarruf etmeye yönelik yöntemlerini kendi deneyimlerinden faydalanarak, eğlenceli bir dille anlattı. Çevre kirliliğini önlemek adına elimizde tüm imkanların bulunduğunu, sadece doğru kaynakların doğru yerlerde kullanılması gerektiğini belirten Culhane “Fayda ve mühendislik açısından bakıldığında, yeşil teknolojiler kullanarak ev içi ihtiyaçlarımızın tümünü ve sınai, tarımsal ve ulaşım ihtiyaçlarımızın önemli bir kısmını karşılama yeteneğimiz var. Temel olarak bu bilgiyi, mümkün olduğu kadar fazla kişiye ulaştırmak için çaba gösteriyorum. Bosch ve National Geographic Channel’ın yıllık Çevre Seminerleri dizisi kapsamında, geçtiğimiz üç yılda, Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilere birçok sunum yapma fırsatını yakaladım. Bu sayede, bu harika ve dost canlısı ülkenin önemli bir kısmını görerek bilgi paylaşımında bulunmuş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Tüm Makaleler

Zaman Makinası Gerçek Oldu

Gelişen teknoloji sayesinde güzellik uğruna ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için daha…

Samsung Galaxy Deneyiminin Merkezinde Yer Alan Yeni Nesil Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Samsung Electronics, Galaxy ürün ailesinin en yeni üyeleri Samsung Galaxy S7 ve…

İnsülinden Korkmayın

Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya…