Uyku takibi iyidir, ancak alışkanlıklarınızı değiştirmeye ne dersiniz? 100.000 $ ‘lık Kickstarter hedefinin yarısı olan Circadia, yaprakların altına oturan bir uyku izleyici ile ihtiyaç duyduğunuzda doğru ışığı vermek üzere tasarlanmış taşınabilir bir Circadian ile ritim ışığından oluşan iki parçalı bir uyku sistemidir.

Peki nasıl çalışıyor? Uyku takibi, yeni başlayanlar için hareketleri, kalp atış ve solunum hızını izler. Uyku laboratuvarlarında % 98 doğrulukla test edilmiş veriler vücut saatinizin bir modelini oluşturmak için kullanılıyor.

Ortamdaki gürültüyü, nemi, sıcaklığı ve ortam ışığını ölçmek için bir uyandırma lambası ve dahili alarm yanı sıra çevresel sensörlere de sahip.

Akıllı lamba için ise, kişiselleştirilmiş bir ışık terapisi programıyla Circadian ritminizin senkronize olup olmamasına bağlı olarak ışık sıcaklığını otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Tüm gece uykusuz kalmak için ‘Uykusuzluk modu‘na sahip.

Ayrıca, uçağa binmeden önce vücut saatinizi yeniden ayarlamanıza yardımcı olabilecek ‘Jetlag modu‘ sesini de seviyoruz. USB üzerinden ücretlendirilen her iki cihaz da iOS ve Android ile çalışabilir.

Uyku Takibi

Kampanya videosu, Circadia‘nın Fitbit ve MyFitnessPal gibi çeşitli diğer uygulamalar ve platformlarla uyumlu olacağını söylemektedir.

Uyku izleme cihazları, sağlıklı doğru atılan ilk adımlardan biri olabilir. Bu nedenle, biyometrik ve çevre verilerinin birleştirilmesine yeni bir adım atmanız iyi olur.

Circadia, uyku izleyicisi ve akıllı lamba ile enerjinizi ikiye katlar.

Circadia sistemini Nisan 2018 için nakliye dahil 169 $ (Early Bird) veya 189 $ (Kickstarter fiyat) için bir set olarak satın alabilir.

Imperial College London mezunları ekibi perakende fiyatının yaklaşık 269 $ olacağını düşünüyor. Veya bunları ayrı olarak da satın alabilirsiniz. Akıllı Terapi Lambası 99 $ ve irtibatsız Uyku İzleyici129 $.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Blu-ray’in 10.000 Kat Yoğunluk Sunan, 5D Veri Depolama Teknolojisi

 Southampton Üniversitesi’ndeki bilim insanları; son teknoloji lazerler kullanarak ve biraz problem…

Gelecekteki 6G Ağı İçin Bir Şablon Oluşturma

 Geleneksel ağlar; son teknoloji hesaplama, video analizi ve siber güvenlik gibi bant…

Project Taara: Lazerle Nehrin Üzerinden İnternet Işınlamak

Alphabet‘in araştırma ve geliştirme şirketi X’te, Project Taara adlı proje üzerinde çalışan…

Sualtı ve Hava Taşıtı İletişimi Sağlayan Sistem: TARF

MIT araştırmacıları tarafından geliştirilen yeni bir sistemde; sualtı sonar sinyalleri, havada bulunan…