LEGO BLOK “SUPERCAR”

Los Angeles Auto Show’da, otomobil üreticisi Divergent 3D, 3D Baskılı Blade Supercar’ını teşhire çıkardı. 635 kilogram (1.400 pound) otomobil alüminyum ve karbon elyaf kombinasyonundan yapılmış, 700 hp motoruyla 2,2 saniyede saatte 97 kilometre (saatte 60 mil) hıza sahip 3D Baskılı Blade Supercar’da benzin veya sıkıştırılmış doğal gaz yakıt olarak kullanılabilir.

Jon Lloyd

Blade Supercar geçen yıl haziran ayında üretime geçen şirketin radikal, çevresel açıdan sürdürülebilir yaklaşımının habercisi oldu. Divergent, üretim yöntemine NODE adını veriyor ve burada karbon fiber boru ile bir araya getirilen 3D baskı alüminyum düğümleri mevcut.

Lego blokları kullanmak, daha az sermaye ve daha az malzeme gerektiriyor. Montaj kolaylığı, yarı vasıflı işçilerin bile süreci gerçekleştirebileceği anlamına gelir.

Buna ek olarak, Divergent 3D’nin otomobilleri, geleneksel tekniklerle oluşturulmuş arabalara göre yüzde 90 daha hafif ve daha dayanıklı.

 

Geleceğin Arabası

Divergent 3D, çevre üzerinde vergi yükleyebilen olağan araba üretim sürecini radikalleştirirken, rekabetçi otomobiller üretmeyi amaçlıyor.

 

Bir araba yapmak, doğa açısından en az onu sürmek kadar kirletici olabilir. Metaller, kauçuklar, plastikler, boyalar ve daha fazlası doğadan çıkarılır ve tüm dünyadan kaynakların gönderildiği uzun bir süreçle sentezlenir. The Guardian’ın 2010’da raporuna göre; Ford Mondeo gibi orta boy bir otomobil üretmek 17 tondan fazla sera gazının açığa çıkmasına yol açabilir.

 

Günümüzde daha fazla endüstri, sürdürülebilirliğe global bir geçiş yapıyor. Divergent, ortak şirketleri ile birlikte otomobil imalatında daha iyi olabilmek için yardımcı oluyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Blu-ray’in 10.000 Kat Yoğunluk Sunan, 5D Veri Depolama Teknolojisi

 Southampton Üniversitesi’ndeki bilim insanları; son teknoloji lazerler kullanarak ve biraz problem…

Gelecekteki 6G Ağı İçin Bir Şablon Oluşturma

 Geleneksel ağlar; son teknoloji hesaplama, video analizi ve siber güvenlik gibi bant…

Project Taara: Lazerle Nehrin Üzerinden İnternet Işınlamak

Alphabet‘in araştırma ve geliştirme şirketi X’te, Project Taara adlı proje üzerinde çalışan…

Sualtı ve Hava Taşıtı İletişimi Sağlayan Sistem: TARF

MIT araştırmacıları tarafından geliştirilen yeni bir sistemde; sualtı sonar sinyalleri, havada bulunan…