The International 7(TI7)sadece uluslararası bir e-spor turnuvası değil; aynı zamanda yaklaşık 24 milyon dolarlık (18.4 milyon £) ödül havuzuyla dünya çapındaki en büyük e-sport etkinliği ve Valve tarafından sahipleniliyor.

Dünyanın dört bir yanından oyuncularla birlikte olan on altı takım, çevrimiçi savaş arenası oyunu Dota 2‘de sezonun doruğunda yarışıyor.

Pek çok oyuncu için bu, rekabetçi etkinlikte ödülü kazanma prestiji, nakitten çok daha önemlidir.

Alex “makine” Richardson, Dota 2‘nin Gary Lineker’e cevabıyla; Seattle’da gerçekleşen grup aşamalarının canlı akışına ev sahipliği yapıyor.

Her oyunTwitch‘de canlı olarak yayınlanacak.

23 yaşındaki bir katılımcı Newsbeat’a şunları söylüyor: “Süslü gömleğim, ayakkabılarım ve bir grup uzman ile birlikte oturuyorum.Onlara hikayeyi anlatma konusunda yardımcı oluyorum. Bir maçın veya turnuvanın, maç öncesi veya sonrası analizinde görmek istediğiniz her şey burada. Ayrıca izleyicileri eğlendirmeye çalışıyoruz.

Yıl boyunca geniş bir yelpazede e-spor dalını kapsamaktadır. Ancak bu, birçoğu için takvimdeki en önemli olay olarak düşünülmektedir. Bunun en büyük turnuva olarak adlandırılmasının nedeni tabii ki ödül havuzudur.

Kazanan takımın her oyuncusu arka ceplerinde 1.5m ekstra bir paraya sahip olacak.

The International‘ı kusursuz yapan şey, bu olayı aşarak geniş kapsama girmesi ve bir çok TV istasyonu ile birlikte olabilmesidir.

Kupanın galibi, bir oyuncunun tarih kitaplarındaki mirasını da çimento haline getiriyor.”

Ana etkinliğe Sean ‘Day [9] Plott ev sahipliği yapacak.

Deneyimsiz kullanıcılar için, Dota 2, PC için ücretsiz oynanabilecek bir savaş arenası oyunudur.

Beş oyunculu takımlar rakip takımlarla mücadele etmek ve bir haritada önemli noktaları kontrol altına almak için kahramanları seçerler.

Dünya çapında yaklaşık 13 milyon oyuncu tarafından oynanıyor.

JC, 24, Londra’dan şunları söylüyor: “İşten birkaç gün izin aldım. Bütün hafta izliyor olacağım. Hazır yiyeceklerim var ve yerel publarda da diğer hayranlarla birlikte efsaneyi izleyeceğim.

Her oyunun farklı olduğu bir başlığa hiç zaman harcamadım.”

Kuzey ve Güney Amerika, Asya ve Avrupa’dan The International‘da yarışan, ancak hiçbiri İngiltere’den olmayan oyuncular olacak.

Dota, keskin bir öğrenme eğrisine sahip olmasıyla ünlüdür. Oyunu rekabetçi bir şekilde oynayan Tom LRM Heeley, bunun şu anda en üst düzeyde Birleşik Krallık’tan oyuncunun bulunmamasının nedenlerinden biri olabileceğini düşünüyor.

Ekim’de Kettering’de bir turnuvaya hazırlanan, İngiltere takımı Enclave Gaming’in Kaptanı Tom LRM Heeley: “Çok konsolda bir ulusuz, daha az bir PC veya dizüstü bilgisayar milletiyiz.

Call Of Duty‘da Xbox veya PlayStation‘da çok başarılıyız. FIFA‘da da başarılıyız.

Konsol oyunları olmadıkça, e-spor uluslararası sahnesinde iyi sonuçlar çıkmıyor.

Bir ekip olarak The International‘ı inceleyeceğiz. Dünyanın bize en iyi neyi gösterdiğini ve en iyi neyi öğrenebileceğimizi de göreceğiz.

İngiltere’deki ödül havuzu, The International‘ınki ile aynı şey değildir. Fakat ben oynamaktan zevk alıyorum ve insanlar önünde yaşayarak oynamaya devam edeceğim. Bu oyuna fazladan bir boyut katıyor. Adrenalin çok daha fazla. Bu sadece benim için eğlenceli bir hobidir.

Seattle’da İngiliz bayrağını sallayacak kişi Alex olacak.

Turnuva kapsamına ev sahipliği yaparken, hangi takımın kazanacağına dair tahminde bulunmak zor.

Benim için Team Liquid izlenmesi gereken bir takım. Ayrıca karma milliyetli takımlara da bayılıyorum. ” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Sanal Gerçeklik (VR) Fitness Bisikletlerine Yeni Yollar Açtı

Sabit bir bisikletle pedal çevirmek gerçek hayatta yorgunluk: tüm gücünüz ile sürseniz…

Fortnite’ın Ünlü E-Spor Turnuvası Büyük İlgi Odağı Oldu

Geçtiğimiz Salı günü kavurucu Kaliforniya güneşi altında, 50 ünlü ve 50 profesyonel…

Büyük E-Sport Etkinliği : Dota 2 İngiltere Turnuvası

İngiltere’nin ilk büyük Dota 2 turnuvası, İngiltere’deki hayranlarına “ilham” vermek istiyor. 26…