Süresi dolmuş bir EpiPen kullanımının yeni bir araştırma ile belirlenmesini öneriliyor. Dört yıldan fazla bir süredir çalışan, damgalanmış son kullanma tarihlerini aşan potansiyel olarak ölümcül alerjik reaksiyonları önlemek için yeterli miktarda Epinefrin bulunduğu belirtildi.

Üretici, hastalara hayat kurtaran EpiPen cihazlarını yılda bir kez değiştirmesini tavsiye etmektedir. EpiPen fiyatlarının hızla artmasının birçok ailede yıllık yenilemeyi yapamamasına neden olduğuDAN eczacı F. Lee Cantrell, süresi dolan 40 Epipens ve EpiPen Juniors’u analiz etti.

Ancak, Epipens‘in sona erme tarihinden 50 ay sonra bile anafilaktik şoku önlemeye yetecek kadar epinefrin konsantrasyonunun yüzde 84’ünü gerçekleştirebildiğini söyledi.

San Diego’daki California Zehir Kontrol Sistemini yöneten Cantrell, otomatik enjektörlerin zamanla potens kaybettiğini keşfetti. Cantrell, 8 Mayıs’ta Dahili Tıp Yıllığı’nda yayınlanan kurucularının başını çektiği bir mektupta “Test edilen her kalemde terapötik bir doz olarak düşünülmesi gereken şeyleri vermek için yeterliliği sağladı ” dedi.

“Çocuğum hayatı tehdit eden bir tepki gösteriyorsa ve alternatifim yoksa, tereddüt etmeden kullanacağım. Dünyada bu düşünceyi çürütecek bir doktor olduğunu sanmıyorum.”dedi.

Epipens geçerlilik tarihleri

Çocuk uzmanı ve Chicago Üniversitesi profesörü Dr. Kao-Ping Chua, süresi dolan EpiPens‘i güncel olanlarla değiştirmenin çok önemli olsa da bu durumu kabul etti. Cantrell, “Bence Amerika Birleşik Devletleri’nde sona erme süreci tekrar gözden geçirilmeli. Potansiyel olarak güncellenmelidir. Sonuçlar tüketicilere muazzam maliyet tasarrufu sağlayabilir.” dedi.

Yeni Formül

Mylan, Mylan’ın küresel ürün iletişimi üst düzey direktörü Julie Knell, bir ürünün raf ömrünü uzatabilecek yeni bir EpiPen formülasyonu için ABD Gıda ve İlaç İdaresi Başkanlığı’na bir e-posta ile bir e-posta ile bir başvuruda bulundu. Gizli başvuruyla ilgili daha fazla şey açıklamayacağını söyledi. Eylül ayında Mylan CEO’su Heather Bresch, ABD Makam Komitesi’ne, Gözlem ve Hükümet Reformu’nda açıklama yaptı. Açıklamada ilaç üreticisinin bir yıl içinde 24 ay raf ömrü olan bir EpiPen sunmayı umduğunu söyledi.

Mylan, geçen yıl EpiPens‘in bir çiftinin fiyatını 2008’de 100 dolardan 600 dolardan fazla artırdığı için ateşe verildi. EpiPens şu anda üretim tarihinden itibaren 18 ay geçti. Ancak bir dizi eczacı Cantrell’e, imal edilmelerinin üzerinden altı ay sonrasına kadar aletleri almadıklarını söyledi. Enjektörleri, değiştirilmeleri gerekene kadar bir yıldan daha az süreyle hastaların ellerine bıraktı.

Eylül ayında Mylan, ABD Adalet Departmanı ile uyuşturucunun devlet alıcıları için nasıl sınıflandırıldığı konusunda 465 milyon dolarlık bir anlaşmaya varıldığını açıkladı.

EpiPens için hastaların cepten harcamaları 2007 yılından 2014 yılına kadar% 535 oranında arttı. Yıllık EpiPen reçetelerinin sayısı aynı dönemde neredeyse üç kat arttı.

Epipen Enjektörü

Knock, EpiPens‘e damgalı son kullanma tarihi “kalite kontrol testlerine dayanan son günün bir ürünü paketin içerdiği koşullar altında saklandığında güvenli ve etkili olduğunun belirlenmesi” anlamına geldiğini belirtti.

“Anafilaksinin hayatı tehdit eden yapısı göz önüne alındığınde, hastalar EpiPen Oto Enjektörünü 12-18 ayda bir dolduktan sonra doldurmaya teşvik edilmektedir.”

Katkılı sigortalı ya da yüksek katılımlı ailelere için, yeni araştırmaya dahil olmayan Cantrell ve Chua, alerjik bir çocuk ya da yiyecek için 600 PB’lik EpiPens paketi satın alıp almama tercihinin zorlu ve üzücü olduğunu belirttiler.

Chua bir telefon görüşmesinde “Satıcıların hepsi için sadece fiyatın önem kazandığını ve neden hastalar olarak, çocuklarımız için en iyi şeyi yapmak yerine, kira parası ya da sağlık gideri arasında karar vermemiz gereken bir konuma koyuyor” dedi.

“Seçim yapacak olsalar kimsenin süresi dolmuş bir EpiPen‘e güvenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer sahip olduğunuz sürenin tamamı geçmiş bir EpiPen ise ve ona ihtiyacınız varsa kullanın. Hiçbir kullanılmamasından iyidir. ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Düşünce için Sessizlik: İnsan Beynindeki Özel İnternöron Ağları

İnsan beyninin analizi; sinirbilimin temel amacıdır. Bununla birlikte, metodolojik nedenlerle, araştırmalar büyük…

Geniş Etkilere Sahip Bulgularda Çoğu ‘Sessiz’ Gen Mutasyonun, Nötr Değil Zaralı Olduğu Ortaya Çıktı

1960’ların başında, Michigan Üniversitesi mezunu Marshall Nirenberg ve diğer birkaç bilim insanı,…

Elektrik Üretmek için Vücudun Kendi Şekerini Kullanan Ultra İnce Yakıt Hücresi

Glikoz, yediğimiz gıdalardan aldığımız şekerdir. Vücudumuzdaki her hücreye güç veren yakıttır. Glikoz,…

BioNTech CEO’su Uğur Şahin: Hasarlı veya eski organların yaşlanma süreci tersine çevirilebilir

Prof. Dr. Uğur Şahin, gelecekte hasar görmüş organların gençleştirilmesinin mümkün olabileceğine inandığını…