Yeşil Enerji

Fusion, Güneş Enerjisi İle Açık Havada Yemek Pişiriyor

0

Birçok kuruluş ürünlerinde daha az emisyon veya daha az kirlilik yaratmaya çalışıyor. CES 2019’un zamanları yansıtacağı ve çevre dostu ürünler piyasaya süren şirketlerin çoğalması muhtemeldir.

Seçkin bir grup olan GoSun, tam da bunu yapmaktadır; ocak ailesinin en son üyesi, kirlenmeyi önleyen bir vicdanı olan aşçılara hitap eden Fusion’ı tanıtıyorlar. Fusion, bu yıl güneş mutfak vitrinin merkezindedir.

Fusion, GoSun’un CES 2019’da tanıtılan, bu yılın en yeni üyesi. CES sergi profili, bunu “hibrit taşınabilir güneş fırını” olarak tanımlamaktadır.

GoSun Fusion, 2019 Baharı’nda fırın grubuna katılmak üzere. Şirket; “Açık hava yaşamınıza kayda değer bir katkı olacağını” belirtti.

Bir sonraki öğün hazırlığının CO2 emisyonlarının bir parçası olmadığını bilmek isteyen çevre dostu aşçıların ilgisini çekeceği düşünülüyor. Fırın, güneş enerjisi ile pişirme teknolojisine (yağmur yağıyorsa veya güneş hiçbir yerde değilse) ve güneş enerjili elektrikli ısıtma sistemine sahiptir. Yeni GoSun Fusion güneş fırını, güneş enerjisi teknolojisi ile beş kişilik bir aileyi beslemeyi hedefliyor. Fusion güneşte bir saat boyunca pişirilir.

Güneş Işığı Yokluğunda Bir Yemek Nasıl Yapılır?

Bir lityum iyon güç bankası yardımıyla…Fusion, yeni lityum iyon güç bankası ürününden bir öğün planı için güç üretebilir. Bu aynı zamanda ilk kez yapılan bir şeydir.

Michael Wolf: “Enerji bankası enerjisini, beraberindeki CES’te kullanıma sunulan katlanabilir güneş panelinden alacak. Fırının şarj edilmesi güneş enerjisi bankası ve güneş paneli ile mümkündür. Güneş enerjili pişirmenin sadece güneş çıktığında yapabileceğiniz bir şey olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.”

GoSun genel pişirme aletleri yapıyor. Şirketin CEO’su Patrick Sherwin: “Teknolojimiz vakum yalıtımlı bir boru üzerinde çalışıyor.”

Fırın dokunulduğunda soğuktur. Köfteler veya doğranmış sebzeler gibi malzemeleri doldurmak için bir vakum tüpü ve yeri vardır. Ayrıca ne propan ne de kömür kullanılmaz. Şirket, Fusion’ın geleneksel bir fırından beş kat daha verimli olduğunu söylüyor. Fusion, bir ampulü çalıştırmak için gereken enerjiyle yemek pişiriyor.

CNET’ten Molly Price, GoSun’un pişirme mantığının nasıl çalıştığını açıkladı: “Güneş ışığı, güneş ışınlarının neredeyse %80’ini ısıya dönüştüren ve 550 dereceye kadar çıkabilen parabolik reflektörlerle vakum tüpüne odaklanmıştır.”

Fusion dışındaki GoSun ürünleri zaten piyasada. Bunlara küçük güneş fırını GoSun Go da dahildir. Her iki fırın da kolayca taşınabilir olduğu için seyahatlerinizde size eşlik edebilir. Videolar, 20 dakika kadar kısa bir sürede pişirilmiş, doğranmış sebzeler ve ana malzemelerle donatılmış çekmeceyi göstermektedir. Diğer modeller GoSun Sport ve GoSun Grill’dir. GoSun, yakıtsız yemek pişirmeyi destekleyen bir şirket olarak başarılı araçlar üretmeye devam etmektedir.

Birleşmiş Milletler’e göre, bugün dünyanın karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan biri temiz yemek yapmak. Her gün 3 milyar insan (Dünya nüfusunun %40’ı) hala ormanları tüketerek ve para harcayarak açık ateşte yemek pişiriyor.

GoSun’un kurucusu Patrick Sherwin: “Solar fırın yolculuğuna, solar hot dog fırın icadıyla başladık ve fikrin daha da genişleyebileceğini hissettik. GoSun’un patentli teknolojisi, sadece güneşin ve bulutların soğuk olduğu zamanlarda bile güneş kullanarak herkesin bir şeyler pişirmesine izin vermektedir. GoSun, en çok ihtiyacı olan insanlara daha tüketici dostu güneş enerjisi çözümleri sağlamaya çalışıyor.”

Spread the love

Ürün Verimini Arttırmak İçin Fotosentezi Güçlendirmek

Previous article

“Sessiz” Komut Teknolojisi

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login/Sign up