Sosyal Medya

Google, AI Kaynaklı Sesli Haber Akışını Başlattı

0

Google Perşembe günü, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla kişiselleştirilmiş bir radyo tarzı, isteğe bağlı sesli haber yayını başlattığını açıkladı.

Teknoloji devi, akıllı telefon haber akışı ile aynı şekilde bir ses akışı yapmak için bir düzineden fazla haber kuruluşuyla ortaklıklar kurduğunu söyledi.

Google ürün yöneticisi Liz Gannes bir blog yayınında şunları söyledi: “Bu yeni deneyim size o anda toplanmış sesli bir haber listesi getirecek.Önem verdiğiniz konularla ilgili en çok okunan haberler ve güncellemelerden oluşan bir brifingle başlıyor. Daha fazla hikaye ve daha uzun soluklu içerikler sunuyor.”

Şirket tarafından geliştirilen AI programı olan Google Asistanı, kullanıcıların bir hikayeyi atlamasına, geri dönmesine veya durmasına izin vererek özet akışını yönetir.

Google Asistan

Proje, ses haberlerini kişiselleştirilmiş önerilerle talep üzerine sunulan Netflix benzeri bir deneyime dönüştürmeyi amaçlıyor.

Gannes, “Geçtiğimiz yüzyıl boyunca, radyo tek-ortama hitap etmiştir.”

Yeni proje, Google’ın konuşmacıları ve akıllı telefonlarıyla ilgili haberler yayınlamak için var olan çabalarına dayanıyor. Daha fazla sesli hizmet geliştirmek için haber kuruluşları ve teknoloji firmalarının yoğun çabaları arasından geliyor.

Şirket,sesli haber özelliğinin ilk olarak, ABD’de İngilizce’deki Google Asistan’ı kullanan sınırlı sayıdaki kişiye ulaşacağınıaçıkladı.

Spread the love

Daha Doğru Görüntüleme İçin ‘Elastik’ Kontrast Protein

Previous article

Kanser Aşısı Arayışında, Kodlamayan DNA Dizileri

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login/Sign up